Živě

Snažil jsem se uhnout, říká Klíma ke kuriózní trefě. Podobný gól nepamatuje

27. června 2020 21:11 - České Budějovice

České Budějovice položil na lopatky gólem, který v kariéře nepamatuje. Mladoboleslavský útočník Jiří Klíma srazil po změně stran Dynamo do kolen kuriózní ranou, která měla pro partu trenéra Jozefa Webera v semifinálové odvetě skupiny o Evropu cenu zlata. Třiadvacetiletý fotbalista skóroval už pošesté v sezoně, přitom k úspěchu mu tentokrát stačilo pouze nastavit tělo.

 

Radek Petrášek, ČTK

Janoškova bomba z dálky vás zasáhla do boku a zcela změnila původní směr. Vstřelil jste někdy podobný gól?

Ještě ne. V Liberci nám dal nedávno Kuchtič (Kuchta) gól tak, že ho zblízka trefil gólman. S Buďou (Budinský) a dalšíma klukama jsme si říkali, že bychom někdy takový chtěli vstřelit i my. A vyšlo to teď. (úsměv)

Jak jste celý moment viděl?

Jany (Janošek) dostal míč na střed a viděl jsem, že už bude střílet. Napálil to a já se snažil uhnout. Byl jsem od něj docela blízko a míč mě trefil do protipohybu gólmana. Díky bohu, že to nebyl ofsajd. Gól byl šťastný a rozhodl úplně o všem, domácí by k postupu už museli vstřelit čtyři góly a toho času už měli málo. Uklidnilo nás to.

Aplaus vestoje pro Sivoka. Kapitán Dynama měl při velkém loučení na krajíčku

Těší vás, jakým způsobem jste odvetu zvládli?

Jsem strašně rád, že se nám povedlo postoupit i s nulou vzadu, což byl náš cíl, abychom tady pak nemuseli něco honit. Povedlo se vše skvěle, navíc dva góly k tomu...

Přáli jste si navázat na výkon z druhé půle úvodního utkání, v němž jste otočili výsledek?

Ano, nikam jsme nechtěli bláznit, protože hrát musely hlavně Budějovice. My byli dopředu nebezpeční, kdybychom některé situace dohráli líp, mohl být klid i dřív. Ale náš výkon byl týmový, kompaktní, poctivý, a to bylo dneska nejdůležitější.

Hodně vám určitě pomohl i brzký vstřelený gól ze 7. minuty z hlavy Zeleného...

Jo, my jsme takhle dostali gól v domácím zápase a karty se mohly úplně obrátit. Ale dokázali jsme to otočit a nakonec vyhrát 2:1. Po prvním gólu tady musel soupeř hru otevřít o to víc, což nám hrálo do not.

V úvodu jara jste na Střeleckém ostrově prohráli 0:3, připomněli jste si duel?

Měli jsme tehdy potíže s jejich standardkami. Každý balon do vápna pro nás hořel. Byl to varovný prst, věděli jsme, že si na ně musíme dávat pozor. Zvládli to dobře a paradoxně právě ze standardky jsme se trefili my.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..