Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liga ještě neskončila, ale Slovácko jako první celek už zahájilo přípravu na další ročník

15. července 2020 10:44 - Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka začali jako první celek přípravu na nový ročník první ligy. Mají za sebou fyzické testy, dnes absolvují ještě individuální přípravu a ve čtvrtek se sejdou k prvnímu společnému tréninku. Stane se tak o den dříve, než ligové grémium vyřkne definitivní ortel nad osudem dosud nedohraného ročníku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Nikdo neví, jak to bude dál, a proto začínáme takhle pozvolna," řekl trenér Martin Svědík. Ten s týmem dlouho bojoval o elitní šestku, hráči Slovácka nakonec vypadli v semifinále skupiny o Evropu s Bohemians 1905.

Úvodní blok přípravy absolvuje Slovácko doma a v jeho rámci sehraje tři utkání. "Máme v plánu i zahraniční soustředění, ale uvidíme, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru," uvedl na webových stránkách klubu sportovní manažer Veliče Šumulikoski.

Dokončení fotbalové ligy má nový scénář! Jak se vyřeší sestup a postup?

V jednání je příprava na pomezí Rakouska a Slovinska. Prvním přípravným duelem bude příští středu zápas s druholigovým nováčkem z Blanska od 17 hodin na Širůchu.

Z kádru se po sezoně vrátili po hostování Ondřej Zahustel (Sparta) a Pavel Dvořák (Olomouc), do Baníku odcházejí nejlepší střelec týmu Tomáš Zajíc a obránce Jan Juroška. Klub hned na začátku července přivedl ze Žiliny mladého záložníka Michala Tomiče a z FC Eindhoven téměř dvoumetrového Rigina Ciciliu, rodáka z Curacaa.

"Je to střelec, umí se orientovat v šestnáctce a na svou výšku je hodně pohyblivý," ocenil jej Svědík, který právě v posílení ofenzivy vidí letní prioritu. Spekuluje se o příchodu druholigového kanonýra Stanislava Klobásy z Jihlavy.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..