Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ligový nováček našel azyl ve Vršovicích! Na testy bere čahouna ze Sparty, který prošel Leicesterem

4. srpna 2020 18:16 - Pardubice
(Aktualizováno: 4. srpna 2020 21:41)

Fotbalové Pardubice definitivně vyřešily zapeklitý problém. Své domácí zápasy odehraje prvoligový nováček ve vršovickém Ďolíčku, který je domovským stánkem pražských Bohemians. Východočeský klub o tom v úterý informoval na sociálních sítích.

 

Josef Vostárek, ČTK

Stadion Pod Vinicí, na němž Východočeši letos vykopali postup mezi elitu, nesplňuje prvoligová kritéria. Pardubičtí zvažovali variantu, že domácí duely sehrají v Mladé Boleslavi, s níž měli předběžnou dohodu. Dočasné útočiště ale nakonec našli u Klokanů v Ďolíčku.

„Jsem šťastný, že budeme jezdit do Ďolíčku. Cítil jsem velkou touhu fanoušků i všech lidí z klubu směřovat zápasy do Prahy. Věřím, že se nám tam bude dařit," řekl pro oficiální internetové stránky klubu stoper Martin Šejvl. „Jsem rád, že to dopadlo a budeme hrát v Praze. Spojení pro pardubické fanoušky je lepší a my věříme, že to pomůže vyšším návštěvám na našich zápasech. Je to stadion, který má tradici. Je ohromně útulný, atmosférou je trochu podobný naší Vinici," přitakal kapitán Jan Jeřábek.

Za rok nikdo stadion nepostaví! Pardubice mohou být v azylu mnohem déle

Pardubičtí chtějí zrekonstruovat Letní stadion, o jehož přestavbě se intenzivně jedná. Za jistých okolností by mohli hrát nejvyšší soutěž na cizím stadionu až čtyři roky. Pokud totiž do jednoho roku doloží, že začínají se stavbou či rekonstrukcí svého stadionu, mohou podle licenčního řádu působit v azylu další tři sezony.

Novinku hlásí Východočeši také v hráčském kádru, když na testy přichází ze Sparty vysoký stoper Lukáš Hušek. Devatenáctiletý talent, jenž na Letnou dorazil v lednu z juniorky anglického Leicesteru.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..