Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Spoluhráči Holíkův odchod do Opavy dobře nenesli. Ale popřáli mi štěstí, řekl útočník

21. srpna 2020 15:58 - Praha

Nejlepší střelec druholigové Dukly Praha z minulého nedohraného ročníku Lukáš Holík je nejvýraznější posilou prvoligové Opavy. Jeho úkol je jasný. Vylepšit mizernou koncovku slezského týmu, který v předcházejícím ročníku Fortuna ligy vstřelil za třicet kol pouhých šestnáct gólů. „Už jsem v lize něco odehrál a budu se snažit zkušenosti přetavit do střílení gólů. Věřím, že týmu můžu pomoct," řekl autor deseti ligových gólů v dresu Zlína a Dukly Praha.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Do Opavy jste přišel z Dukly, která kvůli nákaze v opavském týmu na konci minulé sezony neměla možnost bojovat o postu do první ligy. Jak nesli spoluhráči, že míříte právě sem?

Abych řekl pravdu, tak ze začátku ne moc dobře. Ale když sem se s nimi loučil, tak mi popřáli hodně štěstí a už bylo všechno v pohodě.

Věděl jste ve chvíli, kdy bylo jasné, že Dukla bude hrát zase jen ve druhé lize, že zamíříte do Opavy?

Nebylo to jisté, ale nějaké kontakty už tam v tu dobu byly. Když padlo rozhodnutí, že z první ligy nikdo nesestupuje a Dukla zůstává ve druhé lize, tak jsme to nenesli moc dobře. Byli jsme hodně zklamání. Dukla má hodně mladý ambiciózní tým a moc jsme se chtěli o postup poprat. Ale museli jsme to hodit za hlavu. Nic se nedalo dělat.

Jablonecká posila se chystala na ligu i změnou jídelníčku: Maso se snažím vynechávat

Kývl jste Opavě i proto, abyste mohl znovu hrát první ligu?

Ano, první liga je pro mě velká motivace. A reference, co jsem měl, byly pro Opavu příznivé. Trenér Skuhravý, který tady před časem trénoval mi řekl, že jdu do perfektního prostředí.

Pardubice požene nováčkovská euforie, varuje Hrubý. Podobnou premiéru zažil jako hráč Znojma

Přicházíte jako nejlepší střelec Dukly v minulé sezoně. Je to velký závazek?

Měl jsem docela slušnou sezónu a bylo to dáno i tím, že jsem dostával poměrně hodně prostoru. Těším se moc, jsem rád, že jsem tady a můžu zase hrát první ligu.

Opava v minulé sezóně bojovala o záchranu. To byste asi nechtěl, viďte?

Určitě ne. Tenhle tým má na to, aby hrál kolem desátého místa. Chce to jen, aby si to sedlo.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..