Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Teď už definitivně! Nezmar končí ve Slavii

24. srpna 2020 18:09 - Praha
(Aktualizováno: 24. srpna 2020 18:46)

Zdaleka ne poprvé se zdálo, že je na odchodu, zatím však pokaždé zůstal. Až nyní se loučí. Dosavadní viceprezident pro sport Jan Nezmar ukončí k 31. srpnu své působení ve fotbalové Slavii. Jeho nástupcem představenstvo jednohlasně zvolilo Jiřího Bílka, který dosud působil ve sportovním úseku se zodpovědností za B-tým, mládež a ženy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Den před startem ligové sezony vedení klubu naznačilo, že Jan Nezmar dost možná Eden opustí. A během pondělí je zpráva oficiální.

„Děkujeme Janu Nezmarovi za jeho dosavadní práci pro Slavii. Byl u velkých úspěchů a rozhodně se zapsal do klubové historie. Přejeme mu do jeho další životní etapy hodně štěstí," říká diplomaticky předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Když se řekne Slavia a moje působení v ní, tak se mi jako první vybaví spousta zážitků, které člověku zůstanou do konce života. Právě ony jsou důvodem, proč jsem začal hrát fotbal, a proč ho celý život dělám. Díky tomu, jak se nám tu dařilo, je jich velká spousta," předesílá Nezmar na klubvém webu.

"Neopakovatelnými, životními zážitky byl postup přes Sevillu, účast v Lize mistrů, která znamená pro každý český klub obrovský úspěch. Není samozřejmost. Jsou tam ale i další momenty jako například zisk historického doublu po 70 letech. Vybaví se mi spousta lidí, se kterými si člověk vytvoří vztah. Panovala tu výborná atmosféra, a to jak uvnitř týmu, tak i celého klubu a všem kolegům bych chtěl za spolupráci poděkovat," dodává s nadhledem.

Jeho odchod zvládneme, ujistil Tvrdík

Podle zákulisních informací měl jiné představy o dalším směřování klubu než vedení. V poslední době tak Nzemar už třeba stál stranou přestupového dění.

Jan Nezmar a Adolf Šádek před utkáním Viktoria Plzeň - Slavia Praha.

Vlastimil Vacek, Právo

„Budu rád za každý Honzův den v klubu. Kdyby odešel, zvládneme to. Byť to třeba bude o něco těžší," naznčil Tvrdík minulý čtvrtek, že rozchod je blízko.

„Honza má osobní, rodinné či zdravotní problémy, důvody, které ho vedou k tomu, že zvažuje, co bude dál. Má nyní platnou pracovní smlouvu. Až klub opustí, tak to oznámíme. V případě, že se tak rozhodne. Má osobní vize, dojíždí z Liberce, má svou rodinu, život, dítě. Až bude odcházet, tak to prostě řekneme," dodal Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci.

Čtyři dny poté je Nezmarův odchod skutečností.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..