Živě

Slavia začala bez Suchého a Skácela, novou tváří je Kysela

4. ledna 2010 10:42 - PRAHA

Na obhájce titulu začínají zimní přípravu hodně skromně. Vzhledem k postavení v ligové tabulce však fotbalistům pražské Slavie nic jiného nezbývá. Na jaro se už budou chystat bez svého kapitána Marka Suchého a smlouvu zatím neprodloužil ani Rudolf Skácel. Novu tváří je mladoboleslavský ofenzivní záložník Jan Kysela, který do Edenu přichází na hostování.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Osm bodů. To je manko na čelo tabulky, s nímž obhájce titulu vstoupí do jarní části sezóny. A pokud Teplice zvládnou dohrávku s Plzní, tak se reálná ztráta Slavie vyšplhá již na jedenáct bodů... „Vzhledem k situaci nemůžeme mít velké oči. Budeme dělat, co bude v našich silách. Režii bitvy o titul však mají v rukou týmy nad námi,“ uvědomuje si trenér Karel Jarolím, jehož tým přezimuje až na sedmé příčce tabulky.

Zatímco v létě došlo v Edenu k rozsáhlé obměně kádru, zima by měla být personálně mnohem klidnější. „Takové změny jako před sezónou nebudou. Je pravděpodobné, že se kádr zúží. Tak široký jako v létě asi nebude,“ avizuje generální ředitel klubu Petr Doležal.

Skácel čeká na nabídky ze zahraničí

Již na konci podzimu bylo jasné, že na hostování do Spartaku Moskva odchází klíčový stoper a kapitán týmu Marek Suchý. Smlouvu zatím nepodepsal záložník Rudolf Skácel, který na podzim vypomohl jako amatér a kouč Jarolím o něj hodně stojí.

„Ruda se měl do neděle rozmyslet, jestli u nás zůstane, smlouvu jsme mu samozřejmě nabídli. On však chce čekat na nabídky ze zahraničí, což ostatně naznačoval od začátku. Já mu rozumím, ale tím to pro mě přestává být aktuální. Nechtěl bych opakovat podzim, kdy přišel pozdě a nemohli jsme ho zapsat na pohárovou soupisku,“ říká kategoricky Doležal.

Trenér se však levonohého záložníka, který na závěr podzimu nasázel hattrick Brnu, ještě nevzdává. „Pravdou je, že nedělní termín Ruda nesplnil. Přesto věřím, že určitý prostor k jednání ještě je, aby s námi mohl odjet na kondiční soustředění,“ doufá Jarolím.

První posilou rychlík z Mladé Boleslavi

Novou tváří je zatím jen mladoboleslavský Jan Kysela. „Naskytla se nám možnost hráčské výměny, do Boleslavi od nás odchází útočník Libor Tafat. V obou případech jde o hostování do konce sezóny s opcí,“ vysvětluje Doležal. „Kysela už má v lize něco za sebou. Je to rychlostní typ a osobně ho vidím spíš v útoku,“ plánuje Jarolím.

Další posily Slavia hledá, ale podle trenéra by mělo jít spíše o hráče s perspektivou do budoucna.

Pavel Dosadil, Sport.cz

  1:1 Hradec - Bohemians 1905 1:1 59. min
20210724T16:00:00+0200
Hradec vs. Bohemians 1905
Hradec vs. Bohemians 1905
Hradec
Bohemians 1905
  0:0 Jablonec - Ostrava 0:0 58. min
20210724T16:00:00+0200
Jablonec vs. Ostrava
Jablonec vs. Ostrava
Jablonec
Ostrava
  0:2 Pardubice - Karviná 0:2 56. min
20210724T16:00:00+0200
Pardubice vs. Karviná
Pardubice vs. Karviná
Pardubice
Karviná
  Sparta - Olomouc dnes 19:00
20210724T19:00:00+0200
Sparta vs. Olomouc
Sparta vs. Olomouc
Sparta
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..