Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liberecký Kerič lituje, že odmítl Salcburk. Proto teď sní o bundeslize

13. ledna 2010 18:48

Mohl hrát Evropskou ligu a v pohárové Evropě dokonce přezimovat. To by ovšem liberecký útočník Andrej Kerič musel v létě kývnout na nabídku rakouského Salcburku a nezůstat na severu Čech, kde si během podzimu připsal jen jednu ligovou branku. Chorvatský forvard však sebevědomí neztrácí. „Když se mi povede jaro, může přijít nabídka třeba z bundesligy,“ řekl Sport.cz Kerič.

 

Milan Malíček, Právo

Podzim se Liberci určitě nepovedl podle představ. Nepostoupili jste do Evropské ligy, ač jste to měli konfrontaci proti Dinamu Bukurešť dobře rozjetou. Nakonec došlo i na výměnu trenérů. Ve druhé části sezóny byste asi raději zažíval příjemnější fotbalové chvíle...

Nad podzimem už nemá smysl debatovat. S trenérem Petříkem teď uděláme všechno proto, abychom Liberec vrátili tam, kam patří.

A to?

Určitě máme na to být mezi pěti nejlepšími týmy ligy.

V loňském ročníku jste se mezi střelce zapsal v lize hned patnáctkrát, letos jste se v dosavadních šestnácti zápasech trefil jen jednou jedinkrát...

To se těžko vysvětluje. Když se nedaří týmu, obyčejně nijak nezáří ani žádný hráč. Já mám ale obecně lepší druhou polovinu sezóny.

V létě jste odmítl nabídku Salcburku, což vás asi muselo v průběhu nepovedeného podzimu mrzet...

Salcburk je už minulos, i když  mně je to ex post samozřejmělíto. Byla chyba, že jsem neodešel. Možná se to ale nakonec ukáže jako správná volba.

Takže doufáte, že v budoucnu přijde lepší nabídka?

Ve fotbale nikdy nevíte. Kdyby se mi povedla druhá polovina sezóny, mohl by se ozvat třeba někdo z bundesligy.

To byste tedy měl oprášit střeleckou mušku, s níž jste pálil loňskou sezónu....

To určitě. Nikdo samozřejmě nechce útočníka, který nedává góly. Na každého ale někdy přijde krize. Ta moje doufám už pominula.

O víkendu jste si užil i halový turnaj v Praze, jak jej hodnotíte?

Jako součást zimní přípravy je to určitě dobré. Hráč se může trenérovi trochu ukázat a přispěje to i k lepší fyzické kondici. Fotbal v hale je o hodně rychlejší než klasický velký fotbal.

Milan Vlček, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..