Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejde jen o titul, Baník i Sparta nastoupí v červených tkaničkách

27. dubna 2010 17:52 - PRAHA

Ve hře je ligový titul, v nedělním duelu fotbalistů Baníku Ostrava se Spartou však nepůjde jen o něj. Hráči obou týmů nastoupí v červených tkaničkách. Půjde o jediný zápas ve střední a východní Evropě, který je součástí projektu (RED).

 

Nike

Fotbalisté Baníku a Sparty se nejen pobijí o mistrovský titul, ale zároveň podpoří partnerský projekt Nike (RED) - „Zavaž se. Zachraň je", jehož cílem je získávání prostředků na boj proti nemoci AIDS v Africe. Inspirovali se zápasem, který proběhl 30. ledna, kdy londýnský Arsenal hostil v jednom z nejdůležitějších utkání sezóny tým Manchester United a celý Emirates Stadium se oblékl do červené barvy.

Tuto neděli se i hráči Baníku a Sparty připojí k tomuto projektu, aby také vyjádřili podporu partnerství Nike & nadace (RED), jehož cílem je boj proti AIDS v Africe. Prostřednictvím speciálních programů poskytuje lidem v této oblasti nejen léky, ale také vzdělání. Zároveň využívá síly sportu k popularizaci tohoto projektu.

„Fandím Drogbovi a on byl prvním fotbalistou, který představil projekt Nike (RED), který bojuje proti AIDS v Africe. Proto je pro mě obrovská čest zavázat si červené tkaničky jako on a upozornit i naše fanoušky na tuto iniciativu," říká mladý ostravský útočník Matěj Vydra. „Navíc tento zápas bude mít určitě vysokou sledovanost, a proto je to výborná příležitost.“

Červené tkaničky budou mít hráči obou týmů, Baníku i Sparty, na hrací plochu nastoupí v červených bundách a hrát se bude s červeným míčem. Hráči tak i přes rivalitu obou týmů chtějí společně upozornit všechny fotbalové fanoušky na problémy s AIDS na kontinentu, kde se letos uskuteční fotbalové mistrovství světa.

Firma Nike vyzývá lidi ke koupi červených tkaniček, z nichž pak celých 100% zisku věnuje stejným dílem Globálnímu fondu boje proti AIDS, tuberkolóze a malárii, který poskytuje léky lidem nakaženým HIV/AIDS, a komunitním iniciativám spojeným s fotbalem, které zajišťují vzdělávání v rámci prevence HIV/AIDS.

Červené tkaničky bude možné zakoupit za 115 Kč přímo na stadiónu Baníku v průběhu zápasu a dále pak ve fanshopech obou týmů a ve všech firemních obchodech.

Sport.cz

ČT sport Ml. Boleslav - Bohemians 1905 dnes 20:00
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..