Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalový talent Vydra míří z Baníku za 100 miliónů korun do Udine

16. června 2010 08:25 - OSTRAVA

Fotbalisty Baníku Ostrava po půlročním působení opustí útočník Matěj Vydra. Osmnáctiletý talent míří do italského Udine, jež za něj v několika splátkách zaplatí čtyři milióny eur (asi 100 miliónů korun). Vydra podstoupí ve čtvrtek zdravotní testy, po nichž by měl následovat podpis pětileté smlouvy.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Nabídka, kterou Baník dostal, je skutečně lukrativní a v našich ligových poměrech se snad nedá odmítnout. Přispěje to k ekonomické stabilitě klubu. Jsme blízko dohodě," řekl ve středu majitel Baníku Tomáš Petera.

Člen reprezentační devatenáctky Vydra, jenž v lednu přišel do Ostravy z druholigové Jihlavy za 15 miliónů korun, má do Itálie odjet už dnes. Klub z Vysočiny by měl na svém bývalém hráči dále profitovat, z přestupové částky by mu mělo připadnout deset procent.

Během půlročního angažmá v Baníku odehrál Vydra 14 zápasů a čtyřikrát skóroval. Zazářil především ve svém prvním utkání na Bazalech, kdy vstřelil coby střídající hráč dva góly Jablonci. Sledovaly ho kluby z Anglie, Německa, Itálie. S Udine se o Vydru do poslední chvíle přetahoval Leverkusen.

Na Bazalech se rozpadá ofenzíva

Baníku se tak rozpadá ofenziva. Po dvou nejlepších střelcích Mariu Ličkovi s Tomášem Mičolou, kteří odešli do Brestu, ztrácí i mladého kanonýra Vydru. Toto trio obstaralo 19 gólů Ostravy. "Pracujeme na příchodu jiného talentovaného hráče, který by Matěje mohl nahradit," řekl Petera. Podle neoficiálních informací se jedná o příbramského útočníka Antonína Fantiše, jenž by se stal už čtvrtým fotbalistou, který ze středočeského celku v létě na Bazaly zamířil.

Pokud Vydra skutečně do Udine přestoupí, stane se už pátým českým hráčem v tomto klubu za poslední dekádu. Před svým přestupem do AC Milán v Udine působil tři sezony jiný bývalý hráč Baníku Marek Jankulovski, po něm tam hráli obránci Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný. Od loňska je členem klubu brankář Zdeněk Zlámal, jenž však strávil uplynulou sezónu na hostování ve španělském Cádizu.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..