Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Heidenreich dostal za vyloučení na Slavii jen důtku

2. října 2020 12:33 - Praha

Teplický obránce David Heidenreich kvůli nesprávnému vyloučení v ligovém utkání na Slavii nakonec nebude muset žádné utkání vynechat. Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zrušila dvacetiletému stoperovi zápasový trest a uložila mu nejnižší možný postih - důtku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Heidenreich dostal červenou kartu ve 20. minutě zápasu 4. kola první ligy v Edenu po souboji s domácím Petarem Musou. Podle komise rozhodčích FAČR byl ale dvacetiletý stoper sudím Emanuelem Markem vyloučen chybně, protože nezmařil zjevnou brankovou možnost. Slavia doma porazila oslabené Teplice 5:1.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace následně udělila Heidenreichovi distanc na jedno soutěžní utkání, proti kterému se severočeský klub odvolal. Výkon trestu pozastavila odvolací komise, takže kmenový hráč italského Bergama mohl za Teplice odehrát domácí ligový zápas s Ostravou i pohárový duel v Chlumci nad Cidlinou.

Heidenreich má smůlu. Na Slavii vyloučen být neměl, trest ale dostal

"S ohledem na stanovisko komise rozhodčích FAČR, dle kterého hráči neměla být udělena červená karta, a zároveň vzhledem k tomu, že disciplinární řád FAČR nepřipouští upuštění od potrestání, rozhodla odvolací komise tak, že hráči uložila nejmírnější možný disciplinární trest, který disciplinární řád umožňuje," uvedl předseda odvolací komise Vladimír Kristýn na webu FAČR.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..