Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Baník mi doporučil i Tomáš Vaclík, řekla posila Pepe Mena

6. října 2020 20:16 - Ostrava

V pondělí absolvoval zdravotní a zátěžové testy, v úterý se 22letý záložník José Mena Rodríguez hlásil na Bazalech trenérovi Luboši Kozlovi k úvodnímu tréninku v novém působišti. První Španěl, který kdy do Baníku přestoupil, by měl slezskému týmu pomoci především v přípravě gólových akcí. „Cítím, že mi lidé z Baníku věří. To je moc fajn. Důvěra je důležitá. Už se těším, až novému týmu pomůžu. S tím do Ostravy přicházím,“ řekl Pepe Mena klubovému webu Baníku.

 

FC Baník Ostrava

Mena, jenž do Ostravy přestoupil ze španělského týmu FC Sevilla, je prvním úlovkem nového sportovního manažera Baníku Aloise Grussmanna, který v letech 1991–1992 působil jako hráč v konkurenčním Betisu. „Od chvíle, kdy jsem přišel do kontaktu s Baníkem a jeho sportovním ředitelem panem Grussmannem, se mi vše začalo líbit," přiznal Mena, který doposud působil převážné v rezervním týmu Sevilly. V uplynulé sezoně si ale připsal i dva starty v Evropské lize, kterou andaluský tým počtvrté ovládl.

„O možnosti odejít do Ostravy jsem mluvil i s Tomášem Vaclíkem. Máme spolu dobrý vztah, byli jsme spolu v denním kontaktu a na to téma jsme se pobavili. Říkal mi, že o mě se sportovním ředitelem Baníku mluvil," prozradil Mena.

Na Ostravu, odkud 31letý odchovanec Vítkovic Vaclík pochází, dostal dobré reference. „Říkal mi, že město i klub jsou v pohodě. Přestup mi doporučil a jeho názor mi v rozhodování hodně pomohl," přiznal Mena, pro něhož je přestup do Baníku, kde podepsal smlouvu do konce roku 2023, prvním v kariéře.

„Cítil jsem, že už byl čas se rozloučit. V Seville jsem byl šestnácti let a pokaždé, když jsem oblékl klubový dres, jsem pro klub udělal všechno. Hodně jsem se toho naučil jako fotbalista, a především jako člověk," loučil se Mena ve španělských médiích s mateřským klubem.

Od neděle už jeho srdce patří Baníku. Přímo z tribuny Městského stadionu v Ostravě sledoval těsnou porážku s mistrovskou Slavií 0:1. „Líbilo se mi tempo zápasu a nasazení Baníku. K tomu, aby uspěl, mu chyběly jen detaily. Chtělo to prostě jen gól a k tomu chybělo maličko," poukázal Mena.

„Těším se až si ligu zahraju. Vím, že má dobrou úroveň. Pamatuju si zápasy, které Sevilla sehrála právě se Slavií Praha v Evropské lize. Slavia byla velmi silný soupeř, což o české lize něco vypovídá," dodal 175 centimetrů vysoký rodák ze španělské vesnice Utrera nedaleko Sevilly.

tom, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..