Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejen Hübschman se připojuje k výzvě kapitánů. Snad za týden budeme hrát, věří

30. října 2020 17:06 - Jablonec

Nechte nás hrát, apeluje na vládu i jablonecký kapitán Tomáš Hübschman a s ním i další lídři týmů. Bývalý reprezentant se tak připojuje k výzvě kapitánů, kterou adresovali lídři českých zástupců v pohárové Evropě Sparty, Slavie a Liberce premiéru Andreji Babišovi o přehodnocení zákazu hrát profesionální soutěže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Mám na to stejný názor. Byla opatření, která jsme dodržovali a snažili jsme se, aby se vir v našem sportu nešířil. Chceme je dodržovat dál, stejně jako jakákoliv další pravidla, abychom mohli hrát alespoň bez lidí. Kdo je zavřený a musí být v karanténě, mohl by sledovat sport a mít tak další druh zábavy," říká kapitán Jablonce a dodává: „Ale rozumím tomu, že doba není lehká vůbec pro nikoho a ani pro vládu není snadné, aby povolila profesionální sport v době, kdy se všechno uzavírá. Kritizovat je jednoduché, ale vymyslet něco, co bude fungovat, už těžší. Dokážu se vžít do obou pozic, ale pokud se nastaví jasná pravidla, například testovaní jsme před každým zápasem, sport by se za určitých podmínek rozběhnout mohl," konstatuje Hübschman.

39letý defenzivní záložník věří, že soutěž se opět po měsíční pauze rozběhne v příštím týdnu a se svými parťáky bude moci nastoupit proti Brnu. „Pokud bych nevěřil, bylo by to špatně. Věřím v domluvu s novým ministrem. Pan Prymula tam snad zůstal jako poradce a s ním už fotbal, potažmo celý sport, již probíral, za jakých podmínek by se mohly soutěže znovu rozběhnout," doufá bývalý hráč Sparty či Šachtaru Doněck.

Přidaly se zbylé kluby
K otevřenému dopisu kapitánů Slavie, Sparty a Liberce, v němž ve středu požádali premiéra Andreje Babiše o rozehrání profesionálních soutěží a umožnění plnohodnotného tréninku, se přidalo i všech zbylých 15 prvoligových klubů. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu, o tom informovala v tiskové zprávě.
Prvoligoví fotbalisté od této sezony jako jediní sportovci v Česku podstupují testy na koronavirus před každým zápasem, zástupci v pohárech navíc ještě před všemi duely na evropské scéně. Přesto je liga stejně jako ostatní sportovní soutěže v zemi přerušena, naposledy se hrála 4. října. Výjimku na pořádání v Česku dostalo jen pár mezinárodních akcí.
Kapitáni Slavie, Sparty a Liberce, tedy účastníků Evropské ligy, v dopise upozornili, že přerušením ligy je Česko znevýhodněno v pohárech, kde hraje o co nejlepší postavení v žebříčku národních koeficientů. Zastavení soutěže také poznamená reprezentaci, kterou čekají tři listopadové zápasy.
Podobný dopis jako fotbalisté napsali Babišovi také lídři všech 14 klubů v hokejové extralize. Podle nich současná opatření ohrožují existenci českého hokeje jako takového.

Dejte lidem naději i zážitek! Tři kapitáni pohárových zástupců píší Babišovi

Pochopitelně počítá se zákazem diváků na stadionu. „Sice ani pro nás není ideální hrát bez lidí, ale v této situaci samozřejmě chápeme, že na stadionu být nemůžou," říká.

Rozjede se znovu fotbalová a hokejová liga? Nový ministr chce rozhodnout podle dat

Se spoluhráči se v tomto týdnu připravoval stejně, jako by se již hrálo tento víkend. „Snažíme se trénovat tak, abychom byli normálně připravení, až někdo dá pokyn na rozjezd. Otázkou však je, jak dlouho to dokážeme vydržet. Kdyby se to mělo neustále odkládat, není to nic příjemného. Pokud se tak stane jednou, dvakrát, je to ok, ale pokud by se to mělo posouvat třeba půl roku, bylo by to pro motivaci a přípravu horší," uzavírá.

hp, Sport.cz, Právo

Co by podle vás měla udělat vláda?


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..