Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slávisté mají brzy dostat výplaty. Nový investor je blízko, věří Platil

22. dubna 2011 19:13 - PRAHA

Generální ředitel fotbalové Slavie Miroslav Platil je přesvědčen, že zadlužený klub z Edenu je po čtvrteční schůzce s předsedou ČMFS Ivanem Haškem v menším ohrožení než před týdnem. Hráči by podle něj během několika dnů měli dostat dlužné výplaty a v průběhu květnu by měl být definitivně dotažen příchod nového investora do Slavie.

 

www.fotbal.cz

Platil spolu s údajným současným majitelem vršovického klubu Antonínem Francem ve čtvrtek na setkání s Haškem předložili předsedovi svazu kroky, které hodlají udělat, aby zachránili slavný klub a obdrželi profesionální licenci pro příští ročník první ligy.

"Pan Franc seznámil pana Haška s projektem, který má připravený. Jedná se o řešení vstupu nového investora. Hašek konstatoval, že tyto věci, jak byly předloženy, jsou uspokojivé s tím, že to ještě vyžaduje tu vlastní koncovku - absolutní formální dotažení do konce," řekl dnes Platil v pořadu České televize.

Jednání o novém vlastníkovi jsou podle něj v plném proudu a další informace Franc sdělí Haškovi po Velikonocích. "Věc by měla začít probíhat hned v úterý, kdy bychom opět měli pokračovat v jednání na svazu. Pan Franc by měl přinést další informace předsedovi svazu, jak ta věc proběhla a posunula se," pokračoval Platil.

K dohodě by mělo dojít v průběhu května

Konkrétnější zatím být nechtěl. "Kroky byly udělány a neustále se na tom pracuje. Vedou se velmi složitá obchodní jednání a v tuto chvíli bych detaily nerad říkal," uvedl Platil. K definitivní dohodě s novým vlastníkem by podle něj mělo dojít v průběhu května.

Vršovickému celku hrozí, že pokud do konce dubna nesplatí hráčům dluhy ve výši deseti milionů korun a nedoloží bezdlužnost vůči všem fotbalovým subjektům, nemusí získat licenci pro další prvoligovou sezonu. V takovém případě by Slavii hrozil pád do třetí ligy. Pokud by licenci neobdržela, mohla by se odvolat a dodatečně podmínky splnit. Definitivně jasno musí být do konce května.

Po setkání s Haškem je Platil optimističtější. Minulý pátek v rozhovoru s ČTK a deníkem Sport přitom oznámil, že uvažuje o rezignaci, pokud se nepodaří sehnat dlužných deset milionů korun. "Jednoznačně mám ten pocit, že Slavia je teď po schůzce s předsedou svazu v menším ohrožení," prohlásil nyní Platil.

Slávisté naposledy dostali výplaty za prosinec a klub jim tak dluží za celou první třetinu letošního roku. Podle Platila by dluhy měly být srovnány v nejbližší době. "Musí to být vyřešeno velmi rychle. Musíme splnit podmínky licenčního řízení a jednou z nich je to, že hráčům zaplatíme. Myslím, že je to otázka několika dnů," dodal.

Klub vedle dluhů hráčům tíží také závazek k bývalému vlastníkovi britské společnosti ENIC ve výši asi 110 milionů korun. Ten je splatný do začátku listopadu.

ČTK

  1:0 Sparta - Ml. Boleslav 1:0 dohráno
20210124T18:30:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav
  2:0 Plzeň - Pardubice 2:0 dohráno
20210124T16:00:00+0100
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
Pardubice
  2:0 Budějovice - Teplice 2:0 dohráno
20210124T14:00:00+0100
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  2:1 Jablonec - Příbram 2:1 dohráno
20210124T14:00:00+0100
Jablonec vs. Příbram
Jablonec vs. Příbram
Jablonec
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..