Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ani v dorostu se tak triviální chyby nevidí. Hrůzostrašné, otřásal se po prohře s Jihočechy sparťanský kouč

22. listopadu 2020 21:58 - Praha

Už loni Jihočeši sparťanským fotbalistům výroční utkání pokazili, neboť na Letné remizovali. Letos jim duel k 127. výročí založení klubu zošklivili tuplem. „Jenže v minulé sezoně jsme nastupovali k zápasu po pěti vítězstvích v řadě, zatímco letos na podzim jsme nevyhráli ani jednou,“ připomínal českobudějovický kouč David Horejš zcela odlišnou konstelaci, v níž byla Sparta obrovským favoritem, ale přesto šokujícím způsobem prohrála 2:4.

 

Vlastimil Vacek, Právo

A  podruhé v řadě, protože po prohře v minulém kole v Plzni přišel Kotalův tým o tři body i doma. A k tomu s Českými Budějovicemi figurujícími do té doby na předposlední příčce tabulky bez jediné výhry.

„Opakovalo se totéž, co proti Viktorii. Děláme hrubé chyby, kterých soupeř dokáže využít. A když se nám povede podruhé  v zápase skóre srovnat, dostaneme další gól a po třetí ráně se už nevzpamatujeme," hledal vysvětlení nedělního zmaru sparťanský kouč.

Sešívaní si mnou ruce! Sparta doma vybouchla s Jihočechy, Plzeň padla ve Zlíně

Inkasované branky byly i tentokrát laciné. Co laciné, některé z nich doslova komické. „Nechci své hráče shazovat, ale tak triviální chyby se nevidí ani v dorostu. Už v Plzni jsme dostali dva hrůzostrašné góly, tentokrát to jen pokračovalo," nechápal Kotal počínání a výkony některých svých svěřenců.

Šok na Letné. Sparta ve výročním utkání prohrála s Jihočechy a ještě přišla o Pavelku

Jediné vysvětlení snad mohl najít ve spoustě zranění, která kosí jeho kádr a nutí ho, aby posílal na trávník hráče, kteří by se nejspíš v základní sestavě neobjevili.

„Pět šest hráčů, kteří by jinak byli v základní sestavě, skutečně nemohlo pro zranění nastoupit. Ale s tím nic nezmůžu. My už jsme na tom tak, že když chceme mít na tréninku dvacet kluků, musíme si vypůjčit dorostence," připomínal tristní situaci, v níž nemá kam a po kom sáhnout.

I proto to proti Jihočechům zkusil zase s čtyřčlennou obranou, jenže ani tenhle krok nefungoval.

Patrik Brandner z Českých Budějovic střílí gól na 4:2 na Spartě.

Vlastimil Vacek, Právo

„Vycházeli jsme z chyb, které jsme udělali v Plzni a chtěli defenzivu posílit. Jenže bohužel, po tak lacině inkasovaných gólech se výsledek těžko honí. Zvláště, když České Budějovice zodpovědně bránily a hrály na brejky," povzdechl si Kotal.

„Říznout do sestavy sice můžete, ale jen když máte náhradní hráče. Nám nezbývá než pracovat s těmi, které máme. Jenže ti si musí uvědomit, že musí začít u sebe. Že musí hrát zodpovědně, navzájem se zajišťovat, zdvojovat se. Kdyby si tak počínali, nemohlo by se stát, aby nám dal soupeř čtyři góly, když jich v šesti předchozích utkáních dal dohromady jen pět," glosoval Kotal situaci, do níž se jeho Sparta dostala.

Po suverénním vstupu do ligového podzimu a šesti výhrách v řadě naplněnou bezmocí, chybami a zmarem. A ke všemu v utkání, které mělo být připomenutím klubového výročí, ale i reminiscencí na tak legendárního playera, jakým byl belgický snajpr Raymond Braine.

zp, Sport.cz

  0:0 Budějovice - Plzeň 0:0   dohráno
20201128T18:30:00+0100
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice
Plzeň
  3:1 Slovácko - Opava 3:1   dohráno
20201128T16:00:00+0100
Slovácko vs. Opava
Slovácko vs. Opava
Slovácko
Opava
  0:2 Karviná - Zlín 0:2   dohráno
20201128T16:00:00+0100
Karviná vs. Zlín
Karviná vs. Zlín
Karviná
Zlín
  2:1 Příbram - Ml. Boleslav 2:1   dohráno
20201128T14:00:00+0100
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram
Ml. Boleslav
  Ostrava - Liberec   zítra 14:00
20201129T14:00:00+0100
Ostrava vs. Liberec
Ostrava vs. Liberec
Ostrava
Liberec
  Teplice - Sparta   zítra 16:00
20201129T16:00:00+0100
Teplice vs. Sparta
Teplice vs. Sparta
Teplice
Sparta

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..