Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pravidlová komise uznala, že je nutná lepší definice hraní rukou

23. listopadu 2020 21:21 - Curych

Fotbalová pravidlová komise IFAB uznala, že pro případ hraní rukou je potřeba důkladnější definice v pravidlech. Zdůraznila však, že konečné posouzení hraní rukou v zápasech je na rozhodčích, a ne každé zasažení míče horní končetinou je přestupkem proti pravidlům.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po změně pravidel v roce 2019 se považuje hraní rukou za přestupek, pokud paže hráče jeho tělo "nepřirozeně zvětší" nebo pokud paži fotbalista zvedne nad hranici ramen. Nezáleží přitom, zda hráč trefí míč rukou úmyslně, nebo ne.

Smyslem úpravy bylo pravidlo zjednodušit, ale podle mnohých to mělo opačný efekt. Jedním z kritiků nové interpretace je i šéf evropské unie UEFA Aleksander Čeferin, jenž IFAB vyzval ke zvážení, zda by nebylo lepší vrátit se k předchozímu znění.

Bohemians cítí křivdu! Penalta Karviné byla v rozporu s pravidly, jsou přesvědčeni

Dříve bylo primárně na rozhodčím, aby určil, zda hraní rukou bylo úmyslné, či nikoli. Podle Čeferina nová definice "vedla k nespravedlivým rozhodnutím, která se setkala s rostoucí frustrací fotbalové komunity".

Klokany zařízli na popud videorozhodčího! Komise dala námitce Pražanů za pravdu

IFAB v dnešním tiskovém prohlášení po on-line jednání uznala, že interpretace upraveného pravidla "nebyla vždy konzistentní" a že je potřeba jeho nová definice.

"Znovu ale zdůrazňujeme, že konečné rozhodnutí je na sudím, a ne každý dotyk hráčovy ruky je přestupkem. Co se týče definice 'nepřirozeně větší', měli by rozhodčí posoudit pozici ruky ve vztahu k pohybu hráče v dané fázi hry," uvedla IFAB.

ČTK

  Budějovice - Příbram zítra 16:00
20210120T16:00:00+0100
Budějovice vs. Příbram
Budějovice vs. Příbram
Budějovice
Příbram
  Ostrava - Slovácko zítra 16:00
20210120T16:00:00+0100
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
  Opava - Sparta zítra 18:00
20210120T18:00:00+0100
Opava vs. Sparta
Opava vs. Sparta
Opava
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..