Ml.Boleslav - Liberec 1:4Liberec vyučil Mladou Boleslav a připravil ji o neporazitelnost

20. Polák 0 : 1
44. Šural 0 : 2
49. Kulič 1 : 2
51. Štajner 1 : 3
81. Štajner 1 : 4

MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi ztratili v utkání 6. ligového kola neporazitelnost. Připravil je o ni Liberec, který na hřišti středočeského celku zvítězil 4:1 a posunul se v tabulce na druhé místo. Slovan o výhře rozhodl již v úvodní půli, kdy nejprve vstřelil svůj premiérový ligový gól Polák a pojistku přidal Šural. Po pauze sice snížil Kulič, ale drama odmítl dvěma góly Štajner. Domácí dohrávali bez vyloučeného Kuliče.

Boleslavský Petr Wojnar (vlevo) bojují o míč v utkání 6. kola Gambrinus ligy..

Boleslav zatím dostala v předešlých pěti kolech jen dvě branky a v žádném utkání neinkasovala více než jednou, ale tentokrát musel gólman Miller už během první půle dvakrát lovit míč ze sítě. Liberec začal v televizním utkání mnohem lépe a svou aktivitu zúročil po devatenácti minutách. Při rohovém kopu Kúdela, který dnes nastoupil ke 100. ligovému duelu, neuhlídal Poláka a ten si hlavičkou připsal v 78. zápase nejvyšší soutěže první trefu.

Domácí ztráceli míč, nedařila se jim kombinace a za celý úvodní poločas ani jednou výrazněji neohrozili Bičíka. Slovan s přehledem kontroloval hru a těsně před ochodem do kabin podruhé ztrestal nedůraz v boleslavské obraně. Breznaník vysunul Šurala a Miller podruhé inkasoval.

Mdlý výkon domácích pomohl po přestávce rozhýbat střídající mladík Zahustel. Středočeši zvýšili obrátky a brzy se dočkali kontaktního gólu. Chramosta ve 49. minutě uvolnil Kuliče a ten sám před brankou zkušeně obstřelil Bičíka. Odpověď hostů byla blesková: Štajner už za dvě minuty zahrával přímý kop kousek za vápnem a chytrým pokusem zaskočil Millera.

Pošesté z posledních sedmi vzájemných utkání tak padly aspoň čtyři góly a brzy mohly oba týmy přidal další zásah. Kúdela ale po závaru pálil vysoko nad a mezi tyče se nevešla ani střela jeho spoluhráče Chramosty. Na opačné straně pak Rabušicovu šanci zlikvidoval Miller.

Naději na vyrovnání sebral Boleslavi v 75. minutě Kulič, který po ostrém zákroku na Breznaníka viděl červenou kartu. Chvíli poté Blažek přiťukl Štajnerovi a ten svým druhým gólem v utkání uzavřel skóre. Liberec dal ve čtyřech venkovních zápasech této sezony už dvanáct branek.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:4 (0:2)
Branky: 49. Kulič - 51. a 81. Štajner, 20. Polák, 44. Šural. Rozhodčí: R. Hrubeš - Košec, T. Kovařík. ŽK: Šírl, Zahustel - Breznaník. ČK: 75. Kulič (MB). Diváci: 2741.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl (67. Kalina) - Wojnar (65. Ščuk), Kúdela, Opiela - Řezníček (46. Zahustel), Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů, Vácha, Breznaník (84. Liška) - Šural (86. Hadaščok), Rabušic (71. Blažek). Trenér: Šilhavý.