Bicanova rodina dosáhla svého, kanonýrův portrét z Edenu zmizí

18. října 2011 20:29 - PRAHA

Ze stadiónu fotbalové Slavie zmizí obří fotografie legendárního kanonýra Josefa Bicana. Pražský klub ji musí odstranit na žádost jeho manželky a syna, kteří se k tomuto kroku odhodlali proto, že se jim nelíbí současné vedení červenobílých.

 

slavia.cz


Zástupci Slavie se nejprve snažili s Ivanem a Jarmilou Bicanovými domluvit, aby mohl portrét slavného hráče na průčelí Synot Tip Areny v Edenu zůstat, ale neúspěšně. Ve středu proto bude fotografie znázorňující Bicana v akci sundána.

"V písemné žádosti rodiny Bicanů adresované klubu se zakazuje používání jakéhokoli image - zobrazení Josefa Bicana, ve kterékoli části stadiónu a jeho prostorů fotbalovému klubu SK Slavia Praha, rovněž tak majiteli tohoto stadiónu, a komukoliv jinému," uvedl dnes klub na svém webu.

Pětašedesátiletý Ivan Bican vyzval představitele Slavie, aby odstranili fotografii, v září. Současné vedení klubu je podle něj na tak nízké lidské úrovni, že ohrožuje jméno jeho otce. "Poškozuje renomé jeho i celé naší rodiny," uvedl tehdy pro deník Sport.

Vadí mu především nový majitel Slavie a bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček, jeho bratr Adam, který je členem představenstva, a generální ředitel Miroslav Platil. "Kdybych to neudělal, ponechá se bratrům Řebíčkům, Platilovi a všem jejich kamarádíčkům další čas a to nebude čas na zlepšení. Spíš na předání do rukou dalších, kteří by zase vytvořili představu, že Slavia půjde nahoru. A opět to budou lži, pololži a nepravdy," komentoval Bicanův syn svůj požadavek v rozhovoru pro Lidové noviny.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..