Od reprezentační pauzy je to katastrofa, bědoval po dalším výprasku sparťanský kouč Hašek

29. října 2011 21:32 - PRAHA

Zase dostali lekci. Už druhou po reprezentační přestávce. Nejprve je na Letné popravil Liberec, teď Spartě udělila stejný třígólový výprask Mladá Boleslav. „Hlavně obrana hraje od reprezentační přestávky doslova katastrofálně a vůbec neplní úkoly, které dostává. Fotbalista, který chce vyhrávat a je hladový po úspěchu, přestane běžet jen tehdy, když padne vysílením. Ale to jsem na našich hráčích neviděl,“ nešetřil své svěřence sparťanský kouč Martin Hašek.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Rozčarování zavládlo na Letné obrovské. Tentokrát dokonce ještě větší, než po výprasku od Liberce, protože Mladá Boleslav favorizovanou Spartu vůbec k ničemu nepustila.

Výprask jako přes kopírák, přiznal Jarošík

„Bylo to jako přes kopírák. Zase jsme dostali pořádně za uši, i když jsme se na zápas důkladně chystali,“ povzdechl si po naplnění krušných devadesáti minut Jiří Jarošík.

„První půle v našem podání ještě tak strašná nebyla, jenže soupeři nahrál šťastný moment těsně před přestávkou. A jakmile přidal ve druhé půli další dvě branky, byl konec. Neměli jsme šanci, nedostali jsme se k centrům ze stran, ani standardku jsme si nevynutili. Působili jsme naprosto zlomeně,“ přiznával, že celý mančaft dohrával odevzdaně a bez sebemenšího vzdoru.

„Musíme se rychle sebrat, protože by bylo hodně smutné, abychom o velký náskok z úvodu podzimu nakonec přišli,“ přidával Jarošík zamyšleně, neschopen vysvětlit, proč se výkony Sparty tak zlomily.

Trenér Boleslavi Miroslav Koubek se raduje z třetího gólu.Trenér Boleslavi Miroslav Koubek se raduje z třetího gólu.foto: ČTK/Roman Vondrouš

Koubek: Nemuseli vyhrát jako Liberec

„To i proto, že jsme se na střetnutí dokonale připravili. Už když jsme na Letnou jeli, opakoval jsem neustále hráčům, že tady nemusí vyhrát 3:0 jako Liberec, ale že vyhrát mají a musí. Všichni totiž mluví o silné trojce, která vládne naší lize, a my chtěli dokázat, že se musí počítat i s námi. Lize vládne minimálně silná pětka, do které chceme patřit,“ prožíval si po třígólové výhře svůj velký den mladoboleslavský trenér Miroslav Koubek.

„Prožívám si ho hlavně proto, že hráči splnili taktické pokyny, které dostali. Neuchýlili se jen k odkopávání míčů, hráli konstruktivně dopředu a hlavně pokryli střed hřiště, kde od Sparty hrozí největší nebezpečí,“ shrnoval, co vedlo k úspěchu. „A obrovská motivace uspět na Spartě k tomu,“ dodával kvapně kouč hostů.

Řepka ani na lavičce neseděl. Zase je nemocný

Zato sparťanský trenér Martin Hašek měl po třígólovém výprasku další námět k přemýšlení. Třeba zda nevrátit do chybující obrany exkapitána Tomáše Řepku, jehož nasazení se letenské ochozy vehementně dožadovaly.

„Tomáš je už delší dobu permanentně nemocný, před zápasem s Mladou Boleslaví zase netrénoval a lékař ho dokonce poslal s nachlazením a virózou domů,“ vysvětloval absenci Řepky, který neseděl ani mezi náhradníky. Že by ho snad poslal na trávník v příštím kole v Olomouci, o tom nechtěl spekulovat.

„Teď mám v hlavě porážku od Mladé Boleslavi a Olomouc neřeším. Pokud ale budeme přesvědčeni, že na lavičce sedí lepší hráči, kteří nám pomohou, samozřejmě že je postavíme,“ pravil Hašek vyhýbavě.

zp, Sport.cz

  3:0 Bohemians 1905 - Liberec 3:0 dohráno
20210508T19:30:00+0200
Bohemians 1905 vs. Liberec
Bohemians 1905 vs. Liberec
Bohemians 1905
Liberec
  Budějovice - Pardubice dnes 15:00
20210509T15:00:00+0200
Budějovice vs. Pardubice
Budějovice vs. Pardubice
Budějovice
Pardubice
  Karviná - Slovácko dnes 15:00
20210509T15:00:00+0200
Karviná vs. Slovácko
Karviná vs. Slovácko
Karviná
Slovácko
  Olomouc - Slavia dnes 17:00
20210509T17:00:00+0200
Olomouc vs. Slavia
Olomouc vs. Slavia
Olomouc
Slavia
  Sparta - Ostrava dnes 19:30
20210509T19:30:00+0200
Sparta vs. Ostrava
Sparta vs. Ostrava
Sparta
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..