Rubriky:

FORTUNA:LIGA

V bráně kouzlil, kouč ho velebil, přesto Boháč říká: Radši bych vyhrál 4:3

20. prosince 2020 18:30 - Praha

Pyšní se čistým štítem proti Liberci i Opavě, třetí podzimní nula u Botiče ho však hřeje bezpochyby nejvíc. Marek Boháč se na ligový souboj proti Zlínu vyspal báječně, hlavně díky němu fotbalisté Pardubic uhájili ve vršovickém azylu neporazitelnost.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Jsem samozřejmě rád, že jsem v pár situacích klukům pomohl a mám taky zásluhu na bodu. Radši bych ale vyhrál 4:3 a měl všechny tři," utrousil po remíze 0:0 brankář Východočechů, jenž ze svého repertoáru vytáhl několik skvělých zákroků.

Brankář Pardubic Marek Boháč kryje příležitost, kterou měl Youba Dramé ze Zlína (druhý zleva).

Roman Vondrouš, ČTK

Proti Páníkově partě ukázal mrštné nohy, třeba v první půli proti střele Jawa, který na něj postupoval z levé strany. „Pro mě asi nejtěžší zákrok v zápase. Střelu jsem chytil levačkou, ale cítil jsem, že jsem ji měl trochu ve vzduchu. Naštěstí nebyla tolik, aby balon projel pod ní," oddechl si.

„Markovi musíme poděkovat, že máme vůbec bod. Chytil čtyři gólovky. Podržel nás," chrlil komplimenty na adresu 32letého gólmana pardubický trenér Jaroslav Novotný. Jeho svěřence znovu podporovali za zdmi stadionu na štaflích a žebříku i jejich dva věrní příznivci, jenže tentokrát si gól nezakřičeli. Zlíňané byli dopředu hodně nebezpeční, i proto Pardubičtí bod brali.

„Velmi kvalitní soupeř. Ve všech směrech nás přehrával. Byl důraznější, rychlejší a my s tím měli obrovské problémy. Fakt zlatej bod," ujišťoval kouč, jenž opět postrádal ofenzivní opory Černého a zraněného záložníka reprezentační jednadvacítky Hlavatého.

Vachtang Čanturišvili (vlevo) a Jakub Janetzký (vpravo) ze Zlína a David Huf z Pardubic (uprostřed)

Roman Vondrouš, ČTK

„Nedařila se nám kombinace, Zlín byl na nás připravenej. Od začátku sezony podáváme dobré výkony, trochu se nám to teď zadrhlo, ale nejsme Slavie nebo Plzeň. Zkrátka přijde zápas, kdy se nám nedaří. Máme na kontě 19 bodů a můžeme být spokojení," připomněl Boháč. Ligový nováček vyrazí ještě ve středu na duel do Karviné a poté si dopřeje sváteční pohodu. „Já zatím nemám pocit, že se blíží Vánoce," smál se ostřílený brankář. „Asi tím, že jsme takhle dlouho nikdy nehráli. Prostě se 23. prosince vyspím a budou Vánoce," těší se.

jsv, Sport.cz

  Budějovice - Teplice dnes 14:00
20210124T14:00:00+0100
Budějovice vs. Teplice
Budějovice vs. Teplice
Budějovice
Teplice
  Jablonec - Příbram dnes 14:00
20210124T14:00:00+0100
Jablonec vs. Příbram
Jablonec vs. Příbram
Jablonec
Příbram
  Plzeň - Pardubice dnes 16:00
20210124T16:00:00+0100
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
Pardubice
  Sparta - Ml. Boleslav dnes 18:30
20210124T18:30:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..