Olomouc začala přípravu i s Podaným, v úterý se má připojit Ordoš

2. ledna 2012 13:25 - OLOMOUC

Jediná nová posila Jakub Podaný ze Sparty, který přišel jako první část kompenzace za trenéra Václava Jílka, se objevil na dnešním úvodním novoročním tréninku fotbalistů Olomouce. Už v úterý by se však do přípravy měl zapojit i útočník Michal Ordoš, vracející se z hostování v rakouském Kapfenbergu.

 

Denis Siňjakov, Reuters

Staronový olomoucký trenér Petr Uličný, který má patnáctý tým podzimní tabulky dovést k záchraně, zahájil přípravu s kádrem čítajícím 28 mužů. Do něj se z hostování v Ostravě vrátil stoper Pavel Dreksa, z druhé ligy brankář Martin Blaha (Opava), záložník Martin Šindelář (Sokolov) a útočníci Václav Vašíček (Znojmo), Martin Pospíšil (Třinec) a Václav Tomeček (Brno).

Jedinou "čistokrevnou" posilou je zatím levý krajní záložník Podaný, ale nebude sám. Ze Sparty by měli přijít ještě další dva hráči, kteří se nevejdou do základního kádru, a už nyní se spekuluje, že jedním z nich by mohl být slovenský středopolař Peter Grajciar.

Na nejlepší cestě je i předčasný návrat krále ligových střelců ze sezony 2009/10 Ordoše z hostování v Kapfenbergu. "Ordoše jsme stáhli z Rakouska, zítra by měl být v tréninkovém procesu. Přijde, do patnáctého ledna, jeden hráč ze Sparty. A dělám všechno pro to, aby přišel ještě jeden střední útočník, abychom měli nějakou alternativu," uvedl pro oficiální klubový web sportovní ředitel Sigmy Jan Gottvald.

Naopak letenský klub jeví zájem o talentovaného útočníka Tomáše Přikryla. "Je tady nabídka ze Sparty, co se týká Přikryla. Ale to je na rozhodnutí vedení klubu, do jaké míry to bude akceptovat," dodal Gottvald.

Z podzimního kádru zatím Olomouci schází dlouhodobě zraněný útočník Jakub Petr, brazilský záložník Rossi se po návratu z vlasti zapojí stejně jako Ordoš v úterý.

Před odjezdem na herní soustředění do Turecka 30. ledna by měl být kádr zúžen zhruba na dvaadvacet jmen.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..