Covid změnil slávistické plány. Trpišovského tým na portugalské soustředění neletí

3. ledna 2021 18:04 - Praha
(Aktualizováno: 3. ledna 2021 18:45)

Z plánovaného desetidenního soustředění mistrovské Slavie v Portugalsku nebude nic. Trpišovského svěřenci se měli vydat na jih Evropy v nedělním podvečeru leteckým speciálem společně s fotbalisty Opavy, na poslední chvíli ale cestu zrušili z preventivních a zdravotních důvodů. Testy na covid-19, které hráči a členové realizačního týmu Pražanů podstoupili v průběhu dopoledne, totiž potvrdily dřívější indikace zhoršeného zdravotního stavu většího počtu členů A-týmu během vánočních svátků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Klub nechce riskovat případné zhoršení zdravotní situace," oznámila Slavia s tím, že Trpišovského svěřenci se budou připravovat v domácím prostředí, aby případné další možné zdravotní komplikace nebylo nutné řešit v Algarve.

Tam Slavia absolvovala soustředění loni i předloni, a protože se jí podmínky pro přípravu v nejjižnějším portugalském regionu zamlouvaly, chystala se tam i letos. Na palubě speciálu měli být i fotbalisté posledního celku ligové tabulky Opavy, kteří se chystali do Algarve.

V poslední den roku oznámil slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, že dostal na Silvestra nepříjemnou společnost. Test na covid-19 u něho vyzněl pozitivně, což se pochopitelně dotklo i jeho nejbližších, mimo jiné dcery, která je už několik týdnů partnerkou brankáře Ondřeje Koláře. I on musel do karantény.

"Pětatřicátý (test) bohužel vzhledem k příznakům očekávaně pozitivní," konstatoval Tvrdík na Twitteru s tím, že třicet čtyři testů v průběhu roku absolvoval a právě pětatřicátý  dopadl pozitivně. Nemoc u něj probíhá s blíže neurčenými symptomy.

V hráčském kádru Slavie už chybí Ondřej Karafiát, který bude na jaře hostovat v Liberci, odkud do Edenu přišel. Ani Patrik Hellebrand se z hostování ve Slovácku do mistrovského týmu nevrátí. Pod Ještědem měli sice o jeho hostování rovněž zájem, ale on dal nakonec přednost Opavě.

Taras Kačaraba ze Slovanu Liberec přichází do Edenu na hostování.

Vlastimil Vacek, Právo

Naopak novou akvizicí je pětadvacetiletý ukrajinský legionář Taras Kačaraba, který přichází z Liberce na hostování s opcí. Za případný přestup pětadvacetiletého obránce, který patřil na podzim k základním stavebním kamenům Hoftychova celku, by podle kuloárních informací měla Slavia v létě zaplatit dvacet milionů. V Edenu jeho příchod sice ještě oficiálně neoznámili, liberecký kouč Hoftych ho však potvrdil.

Společně s Kačarabou zamířili z libereckého hostování zpátky do Edenu i útočník Júsuf Hilál se záložníky Jakubem Hromadou a Michalem Beranem. Z hostování v Českých Budějovicích se vrací i nizozemský legionář Van Buren.

„Jarní program bude hodně nabitý a náročný, a i proto chceme mít v porovnání s podzimem poněkud širší kádr," připomínal trenér Jindřich Trpišovský cíle Slavie v nejvyšší domácí soutěži, tuzemském poháru i Evropské lize.

Brankář Pardubic Marek Boháč.

Vlastimil Vacek, Právo

V Edenu řeší i situaci kolem gólmanů. Z hostování v Mladé Boleslavi se vrací devatenáctiletý Jakub Markovic, opačným směrem míří Jan Stejskal. Do Slavie by měl podle zatím nepotvrzených informací přijít dvaatřicetiletý pardubický brankář Marek Boháč, který by měl plnit roli dvojky a krýt záda Kolářovi, zatímco Markovič by měl působit v dresu ligového nováčka.


zp, Sport.cz

  Budějovice - Olomouc zítra 15:00
20210420T15:00:00+0200
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice
Olomouc
  Ostrava - Ml. Boleslav zítra 15:00
20210420T15:00:00+0200
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..