Slavia je dál bezkonkurenční, titul jí podle bookmakerů nikdo nevezme

15. ledna 2021 13:34 - Praha

Již dnes odstartuje předehrávkou 15. kola Teplice - Jablonec jarní část fotbalové Fortuna ligy. Nejlepší výchozí pozici si během podzimu vybudovala Slavia, která vede tabulku s šestibodovým náskokem. Jakkoliv soutěž ještě není ani v polovině a třeba Sparta s Jabloncem se stále drží „na dostřel“, úřadující mistry může v kontextu kurzu 1,02:1 o další titul připravit jen něco nevídaného. Na celkové vítězství sešívaných aktuálně směřuje zhruba 90 % sázek, tedy ještě o 5 % více, než tomu bylo na prahu ročníku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalovou ligu na tikety znovu přidají i tisíce sportovních sázkařů. Základem kurzového sázení je, že sázíte na předem neznámé skutečnosti. Jenže v domácí soutěži se jedna důležitá neznámá pomalu ale jistě mění ve skutečnost známou.

Je jí jméno mistra ligového ročníku 2020/21. „Slavia nemá tak obří náskok, ale s druhým Jabloncem s šestibodovým odstupem se na titul nepočítá, Sparta ztrácí bodů sedm a Plzeň je v patnáctibodové propasti," vypočítává důvody Petr Urbanec, fotbalový bookmaker Tipsportu.

Největším a prakticky jediným soupeřem Slavie bude podle bookmakerů Sparta, která se aktuálně sází v kurzu 13:1. Umístění Letenských do druhého místa se každopádně vzhledem ke kurzu 1,25:1 zdá být rovněž jako velká jistota. Všechny ostatní týmy nabízí minimálně trojciferný kurs, což platí i pro Jablonec (100:1) a Plzeň (150:1), které patrně čeká souboj o třetí příčku.

Sešívaní řeší dílčí problém

„Trenér Trpišovský si zimní přípravu nepochybně představoval jinak, řada hráčů se musela popasovat s covidem, což ale při šíři a kvalitě kádru představuje spíše dílčí problém, nikoliv vážnější komplikaci. Slavia během podzimu dominovala, jediné ztráty představovaly dvě remízy s nováčky, své úhlavní rivaly Spartu a Plzeň sešívaní přehráli bez větších problémů, ačkoliv oba tyto duely hráli venku," poukazuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

„Náskok Slavie není náhodný, její fotbal má přes veškeré změny v kádru znovu hlavu a patu trenéra Trpišovského. Spartě chybí Hložek a nefunguje obrana, v Plzni je toho víc, a tak se tam kýve křeslo s trenérem Guĺou," hodnotí rivaly Urbanec.

Dvaadvacet pozitivních za tři dny! A Trpišovský trénoval z obýváku

„Výmluvné je i skóre 36:4, které ze Slavie dělá nejlépe útočící, a hlavně bránící mužstvo. Šestibodový náskok ukazuje, že nic není rozhodnuto a ve specifických časech se může přihodit ledacos. Na druhou stranu představa, že se někdo zmobilizuje způsobem, aby byl schopen tým z Edenu skočit, je pro mě opravdu hodně divoká," přizvukuje Hanák.

V létě se sázelo mnohem vyrovnaněji

Mezi sázkami na titul jich 79 % klientů Tipsportu podalo na Slavii. „Možná byste čekali ještě větší poměr, ale jsou v tom započítány i sázky před startem soutěže, kdy se sázelo mnohem vyrovnaněji a opravdu nebylo jasné, že Slavia opět propluje ligou ve velkém stylu daleko před konkurenty (kurzy na titul před začátkem ligy: Slavia 2,1:1, Sparta 3:1 a Plzeň 4,5:1)," upřesňuje Urbanec.

Pokud nedostaneme nabídku, která by nám vyrazila dech, nikoho nepustíme, říká Tomáš Rosický

Sport.cz, AC Sparta Praha

Zatímco Pardubice jsou na pátém místě tabulky příjemným překvapením dosavadního průběhu, druhý nováček z Brna bude mít podle všeho sestupové starosti (1,35:1). V podobné situaci je i Opava (1,4:1), každopádně nejčernější mračna se stahují nad Příbramí (1,2:1).

Střeleckým statistikám sezony zatím s deseti zářezy vévodí obrozený sparťan Juliš, který je s kurzem 1,6:1 největším favoritem na královskou korunu. Pozici hlavního vyzyvatele si pak sedmi brankami vystřílel slávista Sima (4:1).

Velká trojka má v premiéře důvěru

Pokud jde o zápasy prvního letošního kola, v severočeském derby má podle bookmakerů i sázkařů navrch Jablonec.

„V úvodním duelu 67 % sázkařů dává s kurzem 2,11 čistou výhru hostujícího Jablonce, 28 % tipuje remízu v kurzu 3,51 a 5 % lidí věří Teplicím, jejichž šanci na vítězství ohodnotili bookmakeři kurzem 3,53. Dále tipéři sázejí, že se první gól podaří Jablonci a uvidíme od něj alespoň dva góly," uvádí Markéta Světlíková, mluvčí Chance.

Plzeňský David Limberský se snaží zastavit slávistu Abdallaha Simu.

Vlastimil Vacek, Právo

Sázkaři i bookmakeři pak věří, že velká trojka vstoupí do jarní části sezony s úspěchem.

Slavia hostí Olomouc. „Podle bookmakerů i sázkařů má pražský tým vítězství v kapse. S kurzem 1,26 na ně zatím sází 100 % tipérů. Na výhru Olomouce je vypsaný kurz 13,10, na remízu 5,97. Dále lidé často tipují, že Slavia vyhraje s čistým kontem v kurzu 1,85 nebo že dá Slavia alespoň 2 góly," rekapituluje Světlíková.

Mnoho sázkařů zbystří, když je na někoho z velké trojky proti jiným týmům vypsaný kurz vyšší než 2. To je případ i nadcházejícího utkání mezi Baníkem a Spartou, jejíž šanci na výhru ohodnotili bookmakeři kurzem 2,41.

„Na tuto příležitost sází 73 % lidí. Ve vítězství domácích Ostravanů s kurzem 3,06 jich doufá 18 % a jen 9 % tipérů odhaduje remízu v kurzu 3,31. Sází se také, že dá Sparta více než 2 góly," uvádí mluvčí Chance.

Plzeň pak nastoupí na půdě předposlední Příbrami. Drtivá většina sázkařů věří s kurzem 1,43 Viktorce. Výhru Příbrami ohodnotili bookmakeři kurzem 7,51.

dos, Sport.cz

ČT sport Bohemians 1905 - Ostrava dnes 18:00
20210416T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..