Z Teplic ho vyhodili, Krob se přesto kamarádovi Grigarovi za gól omlouval

16. ledna 2021 13:04 - Teplice

Omlouval se. Dokonce zvedl ruce, jako by chtěl teplickému gólmanovi Grigarovi naznačit: Promiň nechtěl jsem. „A copak jsem se mohl z gólu radovat? Vždyť Tomáš je můj velký kamarád, a navíc chytal třístý ligový zápas v kariéře,“ vysvětloval jablonecký Jan Krob, proč se po trefě v pátečním ligovém prologu na Stínadlech zdržel oslavných gest a euforie nad brankou, kterou právě vstřelil.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Přitom z Teplic ho před půldruhým rokem vyhostili. Po šesti letech věrných služeb, po výkonech, které v dresu sklářů odváděl a mužstvu jimi pomáhal.

„Však jsem si myslel, že v Teplicích kariéru dohraju," přiznával po dramatickém rozchodu v létě roku 2019. Po debaklu 0:8 s Mladou Boleslaví v ligové nadstavbě ho obvinili, že na něm má velký podíl. Přidali, že není dobrý do kabiny a že ji rozvrací. I proto ho přeřadili do béčka, kam pro něm sáhl jablonecký boss Pelta.

Během dvou minut se s Krobem domluvil na angažmá, které představovalo pro tehdy dvaatřicetiletého obránce hotové vysvobození.

Že rozvracím kabinu? To mě fakt naštvalo, brání se obětní beránek teplické ostudy

V pátečním duelu proti Teplicím Krob v jabloneckém dresu zase nastoupil. A opět měl nad svým někdejším týmem navrch. Dokonce gólem přispěl k pětigólovému debaklu, s nímž domácí odešli ze hřiště.

„Ještě že to byl gól na 4:0, takže vlastně o ničem nerozhodoval. Pořád to tady mám rád, pořád tady mám spoustu kontaktů. Vždyť v Teplicích jsem prožil nejhezčí období mé fotbalové kariéry," netajil Krob, že desátá ligová trefa v kariéře mu příliš nechutnala.

„Raději budu dávat góly v jiných zápasech," přiznával.

Hráči Jablonce se radují z gólu.

Ondřej Hájek, ČTK

Zato fotbal, který jeho Jablonec na Stínadlech předváděl, mu po chuti být musel.

„Čtrnáct dnů jsme trénovali jen na umělce, takže jsme byli rádi, že jsme se dostali po delší době na trávník. Příprav jsme si v době covidové užili dost a dost, trénovali doma, běhali v lese, takže jsme přivítali, že se zase hraje. Sedlo nám to se vším všudy, vyšlo nám všechno. Ale kdyby se Teplice v úvodu utkání trefily, mohlo možná všechno vypadat jinak," glosoval Krob suverénní jablonecké vykročení do ligového jara.

Radův tým si díky tříbodovému importu z Teplic pojistil druhou příčku v tabulce a jen potvrdil ambice naznačované už na podzim. Vždyť v jeho druhé polovině neprohrál sedm utkání v řadě a teď přidal k této sérii zápas osmý.

Odflákli to, schytají to, sliboval rozčarovaný teplický kouč Kučera do debaklu

„Natáhnout sérii bychom samozřejmě chtěli co nejdál," netajil Krob, že jeho tým touží v úspěšném tažení pokračovat, i když i pro něho zavání utopií, že by snad Jablonec mohl připravit mistrovskou Slavii o další korunovaci.

„O titulu je rozhodnuto, Slavia je hodně odskočená, v lize se hraje o druhé místo," připomínal, že Pražané mají v neúplné tabulce dva zápasy k dobru.

„Všichni víme, že Slavia je někde úplně jinde. Ta neztratí body dvakrát třikrát za sebou. Nevím, jestli si toho jsou vědomi v Plzni či na Spartě, ale my ano. Něco takového by představovalo zázrak, takže se koukáme spíše pod sebe. Budeme se snažit v sérii pokračovat a udržet se nahoře na příčkách zaručujících start v evropských pohárech."

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: