Plzeň - Pardubice 2:0Plzeň se zase trápila, oslabeného nováčka nakonec ale i po verdiktu videa udolala

81. Havel 1 : 0
90. Bucha 2 : 0

Zdeněk PavlisSport.czPrávo

Dlouhých 357 minut čekala Plzeň na chvíli, než zase vstřelí ligový gól. V duelu 16. kola nejvyšší domácí soutěže ho konečně dal obránce Havel, a když ho nakonec posvětil i VAR, získala Viktoria po utrápeném výkonu tři body za vítězství 2:0, díky nimž se v neúplné tabulce posunula na sedmou příčku. Přitom proti Pardubicím hrála hodinu v početní převaze, ale ani to jí k lepšímu výkonu nepomohlo.

Milan Havel z Plzně, autor prvního gólu.

Co víc si mohla Plzeň ještě přát? Po půlhodině fauloval pardubický kapitán Šejvl unikajícího Faltu a dostal červenou. Sudí Berka ani jinak reagovat nemohl, protože zimní posila Viktorie by šla jinak sama na gólmana Boháče.

Šejvl rezignovaně opustil hřiště, takže domácím se nabídla hodinová početní převaha. Po úvodním třicetiminutovém náporu, který jim vedení nepřinesl, šlo o hotový dar z nebes. Zvlášť v situaci, kdy ligový nováček přečkal první půlhodinu, neboť příležitost Buchy skončila nejprve na tyči, aby při druhé vynikl brankář Boháč, a začal hrozit rychlými výpady.

Ten zakončovaný akrobaticky střílejícím Černým byl hodně nebezpečný, takže vyniknout mohl i brankář Staněk, jenž dostal mezi plzeňskými tyčemi přednost před Hruškou.

Ondráškův gól neplatil

Plzeň se ovšem ani proti oslabenému soupeři neprosadila. Ondrášek se sice minutu před přestávkou dostal po dalekonosné střele Kaši k vyraženému míči a dopravil ho do sítě, jenže střílel z ofsajdového postavení a rozhodčí Berka po konzultaci u videa gól neuznal.

Vlevo Zdeněk Ondrášek z Plzně střílí branku, která neplatila. Vpravo brankář Pardubic Marek Boháč.

Po změně stran pak střelecká trýzeň Guľových svěřenců pokračovala. Platonickou převahu si sice proti bránícímu soupeři vytvořili, jenže chyběl v ní pohyb, potřebné zrychlení, přesnost i nápady.

Obětavě a organizovaně bránící Pardubice proto i v deseti, a v porovnání s předchozím zápasem proti Českým Budějovicím kompletně přeskupenou středovou řadou, celkem bez problémů odolávaly a Plzeň do šancí nepouštěly.

Zleva Martin Toml z Pardubic a Milan Havel z Plzně.

Domácí musel nakonec vysvobodit Havel a video k tomu. Po opakovaném přezkoumávání u monitoru ale branka přece jen platila, neboť ofsajdové postavení domácího obránce „vymazal" Toml, který se zapojil do hry.

Viktoria se tak dočkala výhry, kterou v nastaveném čase pečetil Bucha, a po třech předchozích utkáních bez vítězství i tří utrápených bodů.

16. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)
Branky: 81. Havel, 90.+3 Bucha. Rozhodčí: Berka - Dresler, Melichar - Petřík (video). ŽK: Cadu. ČK: 30. Šejvl (oba Pardubice). Bez diváků.
Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Kovařík (61. Matějka) - Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) - Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta. Trenér: Guľa.
Pardubice: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Prosek, Ewerton (82. I Sang-hjok) - Kostka, Černý (64. Sláma), Cadu - Huf (82. Petráň). Trenér: Novotný.