Živě

Sbohem! Známý sponzor opustil český fotbal

24. února 2021 14:41 - Praha

Český fotbal přišel o významného sponzora. Společnost WEDOS, která je generálním partnerem prvoligového Brna a Českých Budějovic, to vysvětluje znechucením poměrů v tuzemské nejvyšší soutěži.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Český fotbale, pomohl jsi nám vyrůst. Chtěli bychom tě i nadále podporovat, ale naše reklama na dresech fotbalistů začíná mít v poslední době velmi hořkou příchuť. Začínáme dokonce pociťovat, že naší značce ubližuješ. Rozhodli jsem se, že za současného stavu nebudeme špatně fungující fotbal v České republice nadále finančně podporovat," stojí v prohlášení společnosti WEDOS na sociálních sítích.

V českém fotbalovém prostředí působí od minulého sezony. Zpočátku pozitivní pohled na spojení s nejpopulárnějším sportem vystřídalo tří měsíce od rozpoutání kauzy kolem Romana Berbra velké rozčarován.

Aktéři Berbrovy kauzy před komisí nevypovídali, verdikt nad Rejžkem, Pastyříkem a spol. odročen

„Věřili jsme, že se poměry v českém fotbale změní. Několik měsíců panovala atmosféra strachu, o korupci ve fotbale se ani nevtipkovalo. Jenže poslední tři až čtyři ligová kola přinesla několik kontroverzních rozhodnutí. Penalty a „nepenalty", VAR ohnutý tam, kam bylo potřeba. V zahraničí umějí zrušit nesprávně uloženou červenou kartu, v Česku se to obhájí. Všechno se vrací do starých kolejí. U toho být nechceme," podotýká WEDOS s tím, že vyzývá další sponzory, aby zvážily podporu českého fotbalu. Zároveň připouští, že v případě pozitivních kroků v tuzemském fotbale jeho finanční podporu obnoví.

neu, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..