Sladká pomsta, Jablonec zdolal Spartu! Plzeň přeskočila Liberec

mm, dosSport.cz

Slovácku v úterý atak druhé příčky ještě nevyšel, o den později už ale Sparta své postavení v tabulce fotbalové Fortuna ligy neudržela. V Jablonci v dohrávce 22. kola podlehla 0:1 a právě Severočeši pražský tým odsunuli za sebe na třetí místo. V dalším utkání středečního programu zvítězila Plzeň nad Zlínem 2:0 a v tabulce se posunula na páté místo před Liberec.

Ivan Schranz z Jablonce se raduje z vítězného gólu.

Sparta v nedělním derby prohrála 0:2 s vedoucí Slavií a v devátém soutěžním duelu pod koučem Pavlem Vrbou utrpěla první porážku. Proti Jablonci stála přesně po týdnu, minulou středu Radův celek porazila 4:1 ve čtvrtfinále poháru. Domácí tak měli v dohrávce 22. kola patřičnou motivaci a jejich plán se povedl dokonale.

V 88. minutě si Ivan Schranz naskočil na Krobův centr a přesnou hlavičkou k tyči zápas rozhodl. VAR vzápětí posvětil, že gólu slovenského střelce ofsajd nepředcházel. Jablonec tak po devíti vzájemných duelech Spartu porazil a v neúplné tabulce ji předstihl o bod. Letenští ovšem mají k dobru odložený duel s Plzní.

Plzeň na podzim sice ve Zlíně podlehla 0:1, ale předtím s ním v lize neprohrála sedmkrát po sobě a ve středu na šňůru úspěchů navázala. V první půli se trefil Jean-David Beauguel, krátce po změně stran přidal pojistku Adriel Ba Loua a Viktoria se díky výhře posunula na páté místo před Liberec. Naopak Ševci v posledních třech kolech vyšli naprázdno a v tabulce zůstávají třináctí.

Z odložených zápasů bude zbývat ještě duel 23. kola Sparta - Plzeň, který však stále ještě nemá nový termín.