Živě

Sbor rozhodců dal znovu za pravdu Spartě. Kolik má Hašek zaplatit?

14. dubna 2021 14:30 - Praha
(Aktualizováno: 14. dubna 2021 14:56)

Fotbalista Martin Hašek má zaplatit Spartě téměř 21 milionů korun plus úroky za neoprávněnou výpověď. Sbor rozhodců o tom rozhodl i v druhé instanci nekonečného sporu. Případ však ještě nekončí. Haškovi právní zástupci od začátku pře avizovali, že jsou rozhodnuti případ dovést až před mezinárodní arbitráž (CAS). A potvrzují, že odvolání již připravují.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve středu v poledne dorazila na Letnou dlouho očekávaná zpráva. Případ ovšem ještě nekončí.

"Rozhodčí nález byl doručen klubu a jeho právnímu zástupci Bronislavu Šerákovi. Vedení klubu společně s právním zástupcem dokument důkladně prostuduje a zváží další postup. Spor mezi klubem a Martinem Haškem může případně pokračovat přezkumem u příslušného mezinárodního tribunálu," avizuje Sparta na svém webu.

Sbor rozhodců FAČR v lednu navrhl smírné vyřešení, což však hráčova strana odmítla. Proti verdiktu se obě strany mohou odvolat k CAS. Haškova advokátka Markéta Vochoska Haindlová s takovým scénářem od samotného začátku počítá. "Rozhodnutí pro nás není velkým překvapením. Víceméně se dalo očekávat, že druhá instance potvrdí názor té první. V tuto chvíli tedy už připravujeme odvolání směrem k CAS, kde věříme, že budou naše argumenty a právní názory podpořeny," potvrdila Vochoska Haindlová.

Smír se Spartou? Haškova advokátka odmítla návrh sboru rozhodců jako nereálný

Momentálně platí, že Martin Hašek má uhradit Spartě škodu téměř 21 milionů korun plus úroky za neoprávněnou výpověď. Sbor rozhodců o tom rozhodl i v druhé instanci.

"Zásadní pro klubovou pozici v rámci sporu je opakované konstatování nezávislého sboru o neoprávněnosti výpovědi bývalého hráče. Takový právní výklad celé situace totiž Sparta od samotného počátku sporu prezentuje," poukazuje letenský klub.

Martin Hašek mladší během utkání Sparta - České Budějovice.

Vlastimil Vacek, Právo

Rozhodčí senát nyní případ projednával v rozšířeném pětičlenném složení. Druhý nález se jen drobně liší od prvoinstančního rozhodnutí.

"Tribunál se přitom zabýval například i nárokem Martina Haška a jeho právní zástupkyně Markéty Vochoska Haindlové na zaplacení kompenzace v celkové výši 6 078 719 korun. Tento nárok však sparťanské protistraně nebyl přiznán," dodává Sparta.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..