Živě

Ostrava - Brno 1:1 Brno smazalo manko, ale na nesestupové příčky dál ztrácí tři body

53. Buchta 1:0
79. Štepanovský 1:1
Záznam online reportáže »

1. května 2021 21:20

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v sobotním utkání 30. kola nejvyšší soutěže se Zbrojovkou Brno 1:1. Baník poslal do vedení Buchta, ale chvíli před koncem vyrovnal Štepanovský. Zbrojovka je dál šestnáctá, na nesestupovou příčku ztrácí tři body.

Sznapka Petr, ČTK

Fotbalisté zachraňujícího se Brna vybojovali ve 30. kole první ligy bod za remízu 1:1 v Ostravě. Na gól domácího Davida Buchty z 53. minuty dokázal 11 minut před koncem odpovědět střídající Peter Štepanovský. Zbrojovka remizovala podruhé za sebou a ztrácí tři body na patnácté Teplice, které mají nedělní zápas k dobru. Baník je už šest kol neporažen.

Hráči Zbrojovky poslední matné výkony odnesli vysokou pokutou od klubu a první minuty se v Ostravě snažili být aktivní. Zhruba od 10. minuty si ale domácí vytvořili územní převahu a několik střeleckých situací, které mohly i skončit gólem.

Slovácko v boji o Evropu selhalo, Příbram je v průšvihu, Opavě zbývá teorie, Brno vydřelo bod

Do brněnské sítě málem Tetourově centru ze strany pomohla teč jednoho z hostujících beků. Naštěstí pro Zbrojovku skončil míč nejen nad hlavou zkoprnělého Berkovce, ale i nad břevnem. Z rohu rezultovala další šance, která zaváněla gólem snad ještě víc. Neobsazený Buchta na zadní tyči však z voleje přestřelil.

Fanoušci na tribuně před začátkem zápasu zazpívali hymnu Baníku.

Z optické převahy si Baník další příležitosti vypracoval až po změně stran. Ke gólu domácím klíčovou měrou pomohla chyba brněnského stopera Dreksy, který při rozehrávce nastřelil napadajícího Buchtu a ostravský hráč zakončil náběh z levého křídla přesnou střelou k tyči. Jednadvacetiletý záložník Baníku skóroval ve druhém utkání po sobě.

Hosté museli útočit, ale jen snaha na ostravskou obranu dlouho nestačila. Baník měl naopak z brejků možnosti zápas rozhodnout. Tetourově ráně po podobné situaci jako u gólu Buchty scházelo pár centimetrů, Fillo pak z opačné strany mířil mezi tyče, ale Berkovce neprostřelil.

O to překvapivější bylo vyrovnání. Po průniku Hladíka jeho křížnou střelu na zadní tyči zblízka dorazil do sítě střídající Štepanovský. Povzbuzení hosté hned za další minutu Ostravu znovu pořádně vystrašili a střílený centr Pachlopníka z přímého kopu málem skončil v síti. Domácí dohrávali v útlumu, ale soupeř toho k obratu skóre navzdory několika závarům před brankou nevyužil.

30. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 53. Buchta - 79. Štepanovský. Rozhodčí: Hocek - Flimmel, Vaňkát - Dorušák (video). ŽK: Sanneh, Ndefe, Kaloč - Čermák, Růsek, Sedlák. Diváci: 617 (omezený počet).
Ostrava: Laštůvka - Sanneh (46. Ndefe), Svozil, Stronati, Fleišman - De Azevedo (64. Holzer), Jánoš, Tetour (89. Šmiga), Kaloč, Buchta (64. Fillo) - Zajíc (77. Šašinka). Trenér: Daněk.
Brno: Berkovec - Bariš (75. Štepanovský), Dreksa, Pernica, Moravec - Pachlopník, Čermák (63. Přichystal), Texl, Sedlák, Fousek (63. Hladík) - Růsek. Trenér: Dostálek.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.