Živě

Liberec je blízko dohodě s kapitánem klubu z bundesligy

8. května 2021 23:28 - Praha

Velkou posilu pro příští sezonu velmi pravděpodobně získá fotbalový Liberec. Severočeši lákají z německých Brém obránce Theodora Gebreselassieho. Čtyřiatřicetiletý zadák, jemuž ve Werderu po sezoně vyprší kontrakt, je comebacku pod Ještěd po devíti sezonách v bundeslize rovněž nakloněn.

 

Carmen Jaspersen, ČTK/AP

„Theo je se mnou ve spojení. Naposledy jsme si telefonovali ve středu. Má rodinu v Liberci a dal najevo, že už se mu nechce cestovat," potvrdil Pavel Hoftych, trenér Liberce, že borec pyšnící se 269 zápasy v bundeslize plánuje skutečně návrat domů.

Gebreselassie, který v letošní sezoně vedl Werder ve dvaceti zápasech s kapitánskou páskou, hrál v Liberci od září 2008 do května 2012 a pomohl Slovanu v poslední sezoně k zisku mistrovského titulu. „Už jsme spolu řešili i posty, na nichž je schopný hrát," připustil Hoftych, že nejde o žádné úvodní oťukávání.

Český fotbalista Werderu Brémy Theodor Gebreselassie v souboji o balon s hráčem Lipska během utkání Německého poháru.

Cathrin Mueller, Reuters

„Já věřím, že se k nám v létě přidá, budeme spolu během příštích sezon pracovat a odvedeme pro Liberec skvělou práci," nepochyboval Hoftych, že se podaří návrat třiapadesátinásobného reprezentanta a účastníka mistrovství Evropy 2012 a 2016 dotáhnout do zdárného konce.

„Theo je výborný člověk. Fotbalově i charakterově," vyzdvihl možný přínos budoucí posily Hoftych a potvrdil, že už došlo i na řešení pracovního začlenění nyní ještě obránce Brém do struktury libereckého klubu ve vzdálenější budoucnosti. „Theo by rád ve Slovanu pokračoval i po kariéře," připustil Hoftych.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..