Živě

Kdo převezme Plzeň? Už padají první jména! A jsou to zajímavé persony

9. května 2021 12:22 - Praha

Pár hodin po nedělním odvolání trenéra Adriana Guľy z lavičky Plzně padají první jména jeho nástupce. V zákulisí se mluví o Zdenko Frťalovi, který dovedl do první ligy Hradec Králové. Spekuluje se také o Pavlu Horváthovi, který nedávno skončil v Příbrami. Bez angažmá ze zajímavých jmen je i Vítězslav Lavička nebo bývalý kouč reprezentace Michal Bílek.

 

twitter.@fcviktorkaplzen , Twitter

Téměř jisté je, že Viktoria cílí na trenéra bez angažmá. Bude se chtít vyhnout jeho vykoupení ze smlouvy. Konec Guľy bude totiž pro klub, který dva roky po sobě nemá příjmy z evropských pohárů, finančně náročný.

Frťala dovedl Hradce Králové do první ligy, prohlásil však, že stávající smlouvu neprodlouží. Měl plán vrátit se do Teplic, kde by se mohl stát šéfem mládežnické akademie. Plzeň je však mnohem silnější kalibr, byť už není to, co bývala.

Bude nové angažmá Michala Bílka právě v Plzni?

Vlastimil Vacek, Právo

Dalším adeptem je Michal Bílek, který naposledy vedl reprezentaci Kazachstánu. O jeho příchodu do Doosan Areny se mluvilo už dřív, námluvy však nedopadly. Alternativou je také bývalý kouč Příbrami Pavel Horváth. Někdejší vůdce zlaté plzeňské party má k majiteli Adolfu Šádkovi blízko.

Guľa v Plzni skončil! Kdo povede Viktorii v závěru sezony?

Ve hře by mohl být i Vítězslav Lavička, který před několika týdny skončil ve Vratislavi. Kdo nakonec usedne na lavičku Plzně?

neu, Sport.cz

Kdo by podle vás měl být novým trenérem Viktorie Plzeň


Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..