Plzeň i Jablonec vyhrály proti ruským týmům generálky na sezonu

Fotbalisté Plzně i Jablonce zvládli proti ruským soupeřům vítězně generálku na novou sezonu. Západočeši na soustředění v Rakousku porazili Tulu 1:0 a Jablonečtí na kempu v severní Itálii vyhráli 2:0 nad Dynamem Moskva. Generálka vyšla i Slovácku, které po obratu porazilo maďarský Paks 2:1.

Jean-David Beauguel se raduje z vedoucí branky Plzně

Sedmý tým uplynulé sezony ruské ligy si v letošní letní přípravě už potřetí zahrál s českým soupeřem. Dynamo nejprve porazilo České Budějovice vysoko 4:0, poté remizovalo se Spartou Praha 2:2 a ve čtvrtek podlehlo Jablonci. Skóre v 24. minutě otevřel po rohovém kopu Kubista a šest minut po pauze si dal ruský celek vlastní gól.

"Musím hráče pochválit. Hráli jsme proti těžkému soupeři a hráli jsme velmi dobře. V obranné činnosti jsme pracovali dobře a dobře jsme drželi míč. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, takže poslední zápas přípravy hodnotíme pozitivně," uvedl pro klubový web jablonecký asistent trenéra Zdeněk Klucký, jehož svěřenci ještě na kempu v Itálii v úterý rozstříleli tamní amatérský tým Gitschberg Jochtal 11:1.

Také Tula už si letos v přípravě proti českému soupeři zahrála. Čtrnáctý celek uplynulého ročníku ruské ligy podlehl na začátku minulého týdne Spartě 1:4 a za kratší konec tahal i dnes. Plzeň ovšem z velké převahy vytěžila jen jeden gól, který dal v 18. minutě Jean-David Beauguel. Viktoria ještě dvakrát trefila brankovou konstrukci.

Fotbalisté Plzně (zleva Pavel Bucha, Jhon Mosquera a Matěj Hybš) se radují z gólu do sítě ruské Ufy v přípravném utkání v Rakousku.

Západočeši v šesti zápasech letní přípravy neprohráli a podruhé za sebou porazili ruského soupeře. V pondělí zdolali Ufu 2:0. Příští čtvrtek Plzeňští v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy přivítají běloruský Brest.

Generálka na vstup do Evropské konferenční ligy a úvodní zápas 2. předkola na půdě Lokomotivu Plovdiv vyšla i Slovácku. Tým z Uherského Hradiště sice se čtvrtým celkem minulé sezony maďarské ligy na soustředění ve Slovinsku rychle prohrával, ale po změně stran otočil skóre. První brankou v dresu Slovácka srovnala letní posila Daniel Holzer a otočku obstaral tři minuty po příchodu na trávník střídající Václav Jurečka. Celek z Uherského Hradiště v přípravě stejně jako Plzeň neprohrál.