Živě

Věřím, že zase máme tým hladový po úspěchu, tvrdí kapitán olomoucké Sigmy Hubník

21. července 2021 19:45 - Olomouc

Fotbalisty olomoucké Sigmy do nové sezóny s kapitánskou páskou povede zkušený stoper Roman Hubník (37). Sám, ač veterán, se cítí výborně a věří, že jeho tým bude lepší než v uplynulém ligovém ročníku, kdy skončil devátý.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak moc se bude Sigma lišit v tom, co hrála pod koučem Radoslavem Látalem a co po vás nyní vyžaduje jeho nástupce Václav Jílek?

Samozřejmě každý trenér má své praktiky. Já věřím v to, co jsme poslední měsíc v přípravě trénovali. Snad to přeneseme do zápasů a budeme plnit pokyny. V praxi to znamená, že musíme být aktivní po celém hřišti, což by nám mělo přinášet kýžené úspěchy a hlavně body.

Jak se v sedmatřiceti cítíte před další sezónou?

Dobře. Věk je jen číslo. Nejdůležitější, a nejen pro mě, ale pro každého fotbalistu je zdraví. Od toho se vše odvíjí.

Klokan do Plzně nejde, jednání ukončena. Hůlka si půl roku nezahraje

Pamatujete si, kolikátá sezóna to už pro vás bude?

Jestli se nepletu, tak devatenáctá. Někteří kluci, co tu teď v mužstvu jsou, ještě nebyli na světě, když jsem v lize začínal.

S jakými cíli do sezóny vstupujete?

Pro mě je nejdůležitější zdraví a týmový a klubový úspěch. Proto fotbal hraji. Minulá sezóna nejen pro nás, ale zejména pro fanoušky nebyla ideální. Snad v té nadcházející lidi zase budou přicházet na stadiony, a že fotbal budeme zase dělat pro ně. Cítit totiž fanoušky za zády, to je neskutečný pocit. Loni jsme hráli prakticky pořád bez nich, teď však doufám, že to v tomto směru bude už jen lepší a lepší.

Je nynější tým silnější než ten, který měl k dispozici Radoslav Látal?

Jsem přesvědčen, že ano. Kluci, co přišli, nejen fotbalově, ale i povahově zapadli velice dobře, a to je z tohoto pohledu strašně důležité. Věřím, že tady bude zase tým hladový po úspěchu, a že ho společně uděláme.

Smetana je se čtyřmi posilami spokojený. Cíle si Baník nedává

Na co si až troufáte?

Já na nic. Jsme teprve na začátku toho, jak se chceme prezentovat. Doufám však, že myšlenky a pokyny trenéra přeneseme, jak už jsem říkal do zápasů a budeme se stále posouvat dál a dál.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..