Mohli mu zlomit nohu a prohrál. Hořký návrat, hlesl Gebre Selassie

25. července 2021 20:36 - Liberec

Těšil se, až po devíti letech, dvou měsících a třinácti dnech opět oblékne dres Liberce a vyběhne na stadionu U Nisy k ligovému zápasu. Comeback domů však Theodoru Gebre Selassiemu pokazila těsná prohra 0:1 se Slováckem.

 

Černý Vít, ČTK

„Hořký návrat. Bylo fajn zase hrát v uvozovkách doma v Liberci. I přivítání od fanoušků bylo milé. Ale prohráli jsme, takže je to hořké," hlesl 34letý bývalý reprezentant, který modrobílý dres naposledy oblékl v roce 2012, kdy se Slovanem slavil mistrovský titul. Poté devět let válel v bundeslize za Brémy.

Nejzkušenější hráč Liberce nešťastně asistoval i u rozhodující branky Milana Petržely ze 31. minuty. „Dostali se nám jednoduše do vápna, Milan Petržela se dobře uvolnil a ve snaze zblokovat střelu jsem ji ještě vylepšil a letělo to do šibenice," popsal jedinou branku Gebre Selassie.

Po gólu parodoval chůzi trenéra. Má trochu křivé nožky, smál se Petržela po historickém vítězství

Nastoupil netradičně ve středu zálohy. Jeho obvyklým místem je pravý krajní obránce, v přípravě ho kouč Pavel Hoftych zkoušel i na stoperu. „Určitý nezvyk to je, ale odehrál jsem tam víc zápasů v přípravě. Baví mě to a věřím tomu, že zápas od zápasu se tam budu zlepšovat," poznamenal.

Jak jeho výkon hodnotí kouč Pavel Hoftych? „Postupně se rozběhával a nadechoval. Asi pro něj taky nebylo jednoduché se po tolika letech vrátit. Postupně však patřil k našim klíčovým hráčům. Odehrál spoustu balonů a zároveň dodával mužstvu energii. Klobouk dolů, že v posledních minutách se snažil strhnout diváky aktivním napadáním. Je pro nás důležitým hráčem. Hraje na jiném postu, taky se bude muset s tím sžít a každý zápas to bude lepší a lepší," zhodnotil liberecký trenér.

V 69. minutě Gebre Selassieho ostře fauloval Rigino Cicilia, za šlapák viděl červenou kartu. „Ještě teď vnímám otisk pod kolenem. Kdybych na té noze zůstal stát a neuhnul celým tělem, tak mi podle mě zlomil nohu nebo prošlápnul koleno. Za mě to byla velmi nebezpečná hra," popsal ostrý faul.

Zleva Theodor Gebre Selassie z Liberce, Marek Havlík ze Slovácka a Imad Rondič z Liberce.

Vít Černý, ČTK

Využít více než dvacet minut dlouhou přesilovou hru s parťáky k vyrovnání nedokázal. „Ve finální třetině jsme měli zachovat větší klid, abychom dostali balon nahoru. Sehranost ještě není optimální. Ale když jsme ve druhém poločase zjednodušili hru, nějaké nebezpečné situace jsme měli. Paradoxně když šli do oslabení, možná jsme měli jednoduchou hru změnit, aby běhali víc bez balonu, když jsme měli o jednoho hráče navíc. Musíme se z prvního zápasu poučit," uzavřel muž s číslem 23 na dresu.

hp, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..