Rozjetá Sparta slaví další výhru, radost kalí strach o Dočkala! Zlín má první body

7. srpna 2021 15:09 - Praha
(Aktualizováno: 7. srpna 2021 22:21)

Slavia odpočívá, před odvetou s Ferencvárosem si vymohla volno. To Sparta hrála a slaví i ve třetím kole výhru. Letenští zdolali Karvinou 2:0 a dál jsou v nejvyšší soutěži stoprocentně úspěšní. Zlín nastřílel Teplicím tři góly a má první body v sezoně. Naopak Severočeši jsou dál bez bodového zisku. Hradec Králové bral bod v bitvě s Libercem po remíze 1:1 a České Budějovice podlehly doma Baníku Ostrava 1:3.

Vlastimil Vacek, Právo

O triumfu Sparty rozhodli ve 23. minutě Adam Hložek a v 78. minutě střídající David Pavelka. Letenští neprohráli v nejvyšší soutěži ve dvanáctém utkání za sebou a poosmé v řadě vyhráli. Dobře se tak naladili na úterní odvetu 3. předkola Ligy mistrů v Monaku, kde se pokusí dotáhnout úvodní manko 0:2. Karvinští mají po třech kolech na kontě dva body za úvodní dvě remízy.

První poločas už jen u postranní čáry dokončil Bořek Dočkal, do druhé půle kapitán kvůli bolestem v kolenu nenastoupil. Je tak dalším jménem na černém seznamu, který momentálně čítá osm zraněných. „Víme, že má trochu problémy s postranním vazem, ale zatím nemáme úplně přesné informace. Jde na vyšetření do nemocnice, pak uvidíme, co dál," kaboní se trenér Pavel Vrba.

Sbíráme body jako veverka oříšky před zimou, přiznal kouč hradeckého nováčka Koubek

V Mladé Boleslavi, kde Hradec kvůli nevyhovujícímu stadionu hraje domácí zápasy, v deváté minutě otevřel skóre liberecký Michael Rabušic. Jeho spoluhráč Filip Havelka po půlhodině hry dostal červenou kartu. V 67. minutě srovnal střídající Jan Král, ale víc už "Votroci" z přesilovky nevytěžili. Slovan vybojoval premiérový bod v sezoně.

Baník řádil ve vzduchu, palbu rozjel Kuzmanovič. Svůj gól jsem ani neviděl, říká

Ostravu poslal do vedení ve 35. minutě Srb Nemanja Kuzmanovič a v úvodu druhé půle ho napodobil Daniel Tetour. Za České Budějovice snížil Nigerijec Fortune Bassey, ale vítězství hostů zpečetil v 88. minutě stoper David Lischka svým třetím gólem v ročníku. Baník venku získal tři body poprvé od dubna, Dynamo prohrálo páté z posledních šesti ligových utkání.

Zlín k první výhře v nejvyšší soutěži po 13 duelech nasměrovali obránci. Skóre otevřel ve 34. minutě Slovák Róbert Matejov a krátce po změně stran zvýšil Lukáš Vraštil. Třetí branku v poslední minutě přidal kapitán Tomáš Poznar. Severočeši jsou jediným prvoligovým týmem, který v sezoně ještě nebodoval. Venku Teplice nezvítězily pojedenácté za sebou.

V neděli jsou na programu zbývající tři zápasy třetího kola Jablonec - Bohemians 1905, Pardubice - Mladá Boleslav a Plzeň - Slovácko.

Program 3. ligového kola:
Sobota
Zlín - Teplice 3:0
Branky: 34. Matejov, 54. Vraštil, 90, Poznar.

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.