Sparta - Hradec 4:0Votroci po přestávce kapitulovali, Letenští se aspoň na den vracejí do čela

54. Hložek 1 : 0
67. Pešek 2 : 0
71. Polidar 3 : 0
88. Pešek 4 : 0

Letná není pro Votroky stavěná. Fotbalisté pražské Sparty v utkání 5. kola Fortuna ligy zvítězili nad Hradcem Králové 4:0 a po sobotním večeru tak platí, že nováčka porazili ve všech 15 domácích ligových zápasech. Sparta se aspoň na den vrátila do čela tabulky. Východočeši odehráli dobrý první poločas, v němž měli i šance, po přestávce však čtyřikrát inkasovali a na první výhru po návratu do nejvyšší soutěže dál čekají.

Denis Donát z Hradce Králové a Adam Hložek ze Sparty Praha v souboji o míč během utkání 5. kola Fortuna ligy.

Sparta poprvé v sezoně neměla před ligovým duelem pohárové povinnosti. Na marodku se vrátil Štetina, naopak na hrot se poprvé od začátku postavil Pulkrab a Hložek se stáhl za něj.

Odpočatý favorit se záhy chopil své role a vyvíjel na nováčka očekávaný tlak. Do první šance se prodral právě Pulkrab, trefil však jen brankáře Fendricha. Po Karabcově centru měl tutovku Panák, jenže hlavou netrefil bránu. Skóre tak překvapivě mohli otevřít hosté. Po Panákově zaváhání ve vlastním vápně trefil Král tvrdou střelou břevno...

Adam Karabec ze Sparty Praha a jeho gólová šance během utkání 5. kola Fortuna ligy.

Domácí zareagovali vzápětí. Hložek se probil jako tank, vysunul Hancka a ofenzivně laděný stoper naservíroval lahůdku Karabcovi. Letenský mladík ovšem z úhlu trefil pouze tyč zcela prázdné branky. Vůbec největší šanci první půle si pak připravili Votroci. Kubala dostal pas za obranu, běžel sám na Nitu, jenže rumunský brankář mu riskantním vyběhnutím před hranici šestnáctky zmenšil střelecký úhel a domácí výrazně podržel.

Nováček si na Letné troufal a domácím se teprve osm minut po přestávce trochu ulevilo. Pešek s Wiesnerem dobře zakombinovali, Hložek se v šestnáctce zbavil Kodeše s tvrdou ranou pod břevno překonal Fendricha. Úspěšný střelec si pak v 66. minutě připsal také asistenci, když přistrčil míč Peškovi a letní posila mazáckou střelou po zemi přidala gólovou pojistku.

O pět minut později bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Fendrich sice vyrazil tvrdou Sáčkovu ránu, dorážející Polidar už měl ovšem snadnou práci poslat míč do sítě. V závěru ještě solidní formu posledních týdnů potvrdil Pešek a přidal Votrokům na cestu domů čtvrtý gól.

Fotbalová liga - 5. kolo:
Sparta Praha - FC Hradec Králové 4:0 (0:0)
Branky: 66. a 88. Pešek, 53. Hložek, 71. Polidar. Rozhodčí: Machálek - Kříž, Vodrážka - Franěk (video). ŽK: J. Král, Kodeš, Donát, Harazim, Prekop (všichni HK). Diváci: 6263.
Sparta: Nita - Wiesner (86. A. Gabriel), Panák, Hancko, Polidar - Karabec (59. Karlsson), Sáček, Pavelka, Hložek (86. Souček), Pešek - Pulkrab (76. Drchal). Trenér: Vrba.
Hradec Králové: Fendrich - Mejdr, Donát, Král, Urma (90.+2 Jakub Klíma) - Kodeš, Rada - Harazim, Rezek (61. Prekop), Vlkanova (76. Vašulín) - Kubala (61. Dvořák). Trenér: Koubek.