Výprask na Slavii? Nesmí nás zlomit, burcuje trenér Baníku

23. srpna 2021 07:13 - Praha

Drsné vystřízlivění. Fotbalisté ostravského Baníku nastoupili do pátého dějství tuzemské nejvyšší soutěže na hřišti Slavie po sérii tří vítězství, která vyšperkovali jedenácti vstřelenými góly. Jenže v Edenu byli jednoznačně slabším týmem. A čtyřbrankový příděl byl ještě milosrdný. „Slavia nám nastavila zrcadlo," uznal po nevydařeném duelu Ondřej Smetana, trenér Baníku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Chtěli jsme zápas pochopitelně zvládnout úplně jinak. Vůbec se nepodařilo přenést sebevědomí z předešlých zápasů, což je jasný signál, že se musíme zlepšovat a posouvat. Propadli jsme všichni. Slavia nám nastavila jasné zrcadlo, jak si aktuálně stojíme," posteskl si Smetana, když jeho tým dostal od obhájce ligového titulu drsnou lekci.

Přitom po rozpačitém slávistickém vystoupení ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti Legii Varšava se zdálo, že Baník má ideálně nachystanou situaci, aby utnul čekání na vítězství ve vzájemném duelu. A dost možná i spanilou sérii Slavie, která se nyní pyšní už padesáti duely bez prohry.

Hvězda NHL bouřila v Edenu! Pastrňák řádil do půli těla v kotli Baníku

„Náš plán byl hrát kompaktně a aktivně. Podat velice dobrý běžecký výkon, hrát odvážně, důrazně, rychle s míčem, chtěli jsme být odolní. Jenže jsme nenaplnili vůbec nich z těchto úkolů. Slavia na nás byla velmi dobře připravená. Nám se nepodařilo naplnit nic," krčil rameny Smetana.

Žádná hádka nebyla, vracel se Trpišovský k dění po Legii. Proč chyběl Kuchta proti Baníku?

Nechtěl spekulovat, zda by Baník spasilo, kdyby přežil první poločas bez inkasované branky, protože po sérii střídání se zdálo, že se hra Ostravy přeci jen zlepšila. Byť samozřejmě už při dvoubrankovém manku. „Slavia vyhrála zcela zaslouženě. My jsme Slavii ani neohrozili. Je zbytečné polemizovat, co se mohlo stát za určitých okolností," tvrdil Smetana.

Pro Baník šlo o procitnutí. Ale trenér ostravského celku věří, že lekce z Edenu bude prospěšná. „Musíme být upřímní. Ukázalo se, že na Slavii nemáme. Jde o tým evropského charakteru. I proto jsem hned po zápase v šatně klukům řekl, že abychom se takovému soupeři přiblížili, musíme pracovat ještě více a zlepšovat se," přemítal Smetana.

Doufá, že po předešlých skvělých výsledcích nebude čtyřbrankový příděl zničující pro sebevědomí nově budovaného mužstva. „Že jsme na Slavii nestačili s námi nesmí zamávat. Nebo nás zlomit. Musíme se poučit. A vzít si zápas jako motivaci do další dřiny," nabádal Smetana, když Baník opouštěl Eden s nepořízenou.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..