Rada obral Vrbu o vítěznou domácí sérii, Spartě se vrací loňské trauma

19. září 2021 20:23 - Praha

Každá série jednou končí. Fotbalová Sparta v neděli o jednu přišla. Doma v lize vyhrála všech 12 úvodních zápasů pod vedením trenéra Vrby. Nedělní remízou 1:1 s Jabloncem ji ovšem ukončila a má problém. V žádném ze tří soutěžních zápasů po reprezentační přestávce nedokázala zvítězit a na vedoucí Plzeň ztrácí už čtyři body.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Během čtvrtka oba soupeři rozehráli skupinovou fázi evropských pohárů. Jablonec pod vedením zkušeného kouče Rady teď ukončil Vrbovo domácí kralování. „Série nesleduji. Vím, že Pavlova byla dobrá, bod ho určitě mrzí. Naopak my si ho patřičně ceníme. Co se týče ekonomiky, tři týmy nahoře jsou pořád někde jinde," poukazuje Petr Rada.

Před rokem ještě Vrba na Letné nebyl, přesto mužstvo pod jeho vedením kopíruje nepříznivý vývoj. Loni do první pauzy v lize neztratilo ani bod, pak ovšem po přestávce prohrálo v Plzni, začalo se sypat, a ještě během podzimu ztratilo reálné ambice na titul. Sparta teď bude mít v nabitém programu co dělat, aby stejný vývoj nepřipustila.

„Nebyl jsem tady, ale už mi také řekli, jak to před rokem po pauze bylo. Nemyslím si, že by byl problém v tréninku, i když nám odjela spousta hráčů a dva týdny jsme je neviděli. Nebudu se však vymlouvat, natož říkat, aby nereprezentovali. Rozhodně ne. Podobný vývoj jako loni je samozřejmě na zamyšlenou. Měli jsme porazit Jablonec, pak byste se mě na srovnání s loňskem ani neptali... To je ta chyba," přemítá Pavel Vrba.

Další ztráta, Lafatovi k narozeninám věnovali jen bod

Zásadní rozdíl mezi Spartou před pauzou a po ní nevidí. „Musíme si říct, že kvalita soupeřů je teď jiná, než na jaké jsme naráželi do pauzy," říká kouč po porážce v Plzni, remíze v Kodani s Bröndby v Evropské lize a plichtě s Jabloncem.

Spokojený však není. „Od některých hráčů čekáme víc, hlavně v ofenzivě. Až na Hložka, který splňuje všechny nároky. Proti Jablonci nám pomohli střídající Karabec a Karlsson, kteří ovšem v minulých zápasech také nepředvedli úplně optimální výkony. Asi bude třeba hráče víc točit. Zamyslet se nad minutáží, některé nepřetěžovat, aby byli, pokud možno všichni ve správném tempu," hledá jednu z možných cest.

Sám před pauzou avizoval, že až náročná série utkání ukáže, jak na tom Sparta vlastně je. Začala třemi duely bez výhry... „Zápas v Plzni snesl přísné měřítko české ligy a my k němu taky přispěli, nezvládli jsme však defenzivu. Za výkon v Kodani jsme byli kritizovaní, ale nemyslím si, že byl špatný. Za disciplínu jsme nějakou pochvalu dostat mohli. Mrzí mě výsledek s Jabloncem, remizovat doma není nic příjemného," rekapituluje Vrba.

dos, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..