GLOSA: Jarolím v Boleslavi masivně posiluje, výsledek je ale tristní. Kde je hlad po úspěchu?

27. září 2021 13:18 - Praha

Dva tuzemské tituly, triumf v domácím poháru, navrch jedno vítězství v exotické pohárové soutěži v Saúdské Arábii, přes dva roky jako hlavní kouč u národního týmu! Fotbalový trenér Karel Jarolím má skvělou vizitku a v pětašedesáti letech zkušeností na rozdávání. I proto jej už podruhé před více než půl rokem angažovali v Mladé Boleslavi, aby konečně naplnil ambice klubu z města automobilů.

 

Radek Petrášek, ČTK

Prvotním úkolem muže, jenž v minulosti dovedl Slavii ke dvěma titulům, byla záchrana Středočechů mezi elitou. A byla to větší fuška, než si dokázal Jarolím představit. Ani v nejhorším scénáři neočekával, že na první vítězství bude čekat deset ligových zápasů.

Během léta pak Středočeši dramaticky zbrojili. Jarolím v kádru přivítal čtrnáct nových hráčů a soupiska nabobtnala do poměrů na Mladou Boleslav nebývalých. Až se zdálo, že se Jarolím inspiroval posilováním, které před lety uskutečnil ve Slavii.

Roli střelce má v Boleslavi plnit zkušený Milan Škoda.

fkmb.cz

Vlastně ani nebylo divu, protože ambice Středočechů míří k evropským pohárům. I proto Mladá Boleslav zlákala Marka Suchého, bývalého reprezentanta, jemuž se nevydařilo angažmá v Augsburgu. Ofenzívu přišel pozvednout Milan Škoda, bývalý reprezentant naposledy působící v Rizesporu. A když se po vážném zranění vrátil matador Marek Matějovský, zdál se být restart ideálně připravený.

Stupidní, lamentoval bývalý trenér reprezentace nad hrou obrany, když ani Brazilcův hattrick nepomohl

Jenže souhra Středočechů drhne. Poskládat mladíky kolem matadorů ve věku třiatřicet, devětatřicet a pětatřicet roků je kumšt. Zejména z hlediska plnění defenzivních úkolů zůstávají Boleslavští daleko za očekáváním a zejména výkony, s nimiž lze pomýšlet na pohárovou Evropu. Jedenáct inkasovaných gólů ve čtyřech posledních ligových představeních je ostudnou vizitkou.

A bere Boleslavským sen o Evropě, ať už byl jakkoliv (ne)realistický. Ba co více, posouvá Jarolímův klub znovu do boje o záchranu. A to je pro tým podporovaný automobilkou hodně žalostná vizitka.

Zleva Pablo González z Olomouce a Michal Hlavatý z Boleslavi.

Vít Černý, ČTK

Ostatně jedním z úkolů nyní už bývalého sportovního ředitele Jinocha bylo vrátit klub do Evropy. Za tři roky to svedl jednou, a ještě se jednalo jen o předkolo. Před pár dny klub opustil. Po vzájemné dohodě. Jeho nástupcem je muž se zkušenostmi ze Sparty či Slavie, který pro velký fotbal objevil třeba Edina Džeka. I příchod Jiřího Plíška má být předzvěstí změnou filozofie a cesty k většímu propojení s vlastními odchovanci.

Není tajemstvím, že hráči si dlouhodobě pochvalují podmínky panující v klubu z města aut. Jenže hrát podruhé v řadě jen o setrvání je pro partnery mizernou vizitkou. Pro hráče i sponzory, kteří jsou logicky raději spojování s úspěchem a pozitivní reklamou než se starostmi existenčními.

Mladá Boleslav hlásí významnou změnu ve vedení klubu, skončil sportovní manažer Jinoch

Bude teď na Jarolímovi, aby z myslí svěřenců vytěsnil až přespříliš velkou jistotu a probudil v nich hlad po úspěchu, aby následně problémy existenčního charakteru nedoběhly i hráče a klub.

Jako sportovní novinář pracuje Radek Malina od roku 1996. Nejprve v redakci Kladenských novin, později Kladenského deníku, od prosince 1999 píše pro deník Právo a od roku 2003 i pro nejnavštěvovanější český sportovní web Sport.cz. Zúčastnil se dvou mistrovství Evropy ve fotbale, dvou letních a třech zimních OH.
ram, Sport.cz, Právo

  Slavia - Olomouc dnes 19:00
20211027T19:00:00+0200
Slavia vs. Olomouc
Slavia vs. Olomouc
Slavia
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..