Teplice - Plzeň 0:1Bleskový úvod Viktorii stačil, rozhodl Beauguel. Plzeň dál vede tabulku

2. Beauguel 0 : 1

Fotbalisté Plzně zvítězili v 11. kole první ligy v Teplicích 1:0 a upevnili si vedení v čele neúplné tabulky. O jedinou branku se postaral v páté minutě nejlepší střelec soutěže Jean-David Beauguel. Západočeši vyhráli v lize popáté za sebou. Tepličtí naopak už sedm kol nezvítězili, nebodovali ani v druhém duelu pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem a zůstávají na předposledním 15. místě.

Zleva Tomáš Vondrášek z Teplic a Aleš Čermák z Plzně.

Jarošík vrátil při své domácí premiéře na lavičce Severočechů do základní sestavy osmatřicetiletého gólmana Grigara. Ten však inkasoval už v páté minutě, kdy propadlý centr z levé strany vrátil před bránu Řezník a Beauguel neměl potíže dopravit míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Francouzský útočník zaznamenal sedmou branku v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Hosty vedoucí trefa uklidnila a ve 13. minutě mohl po rychlém přechodu do útoku zvýšit náskok Sýkora, jeho střelu i následnou dorážku ale Grigar zneškodnil. O chvíli později neuspěl po centru Mosquery ani Bucha, jehož zablokoval v nadějné příležitosti Jukl.

Domácí se snažili ohrozit soupeře nakopávanými míči, ty však ligový lídr snadno odvracel. Výjimkou byla pasáž od 26. do 28. minuty, kdy nejprve pálil Fortelný a po něm Rezek, oba však branku Staňka minuli. Na druhé straně mohl ještě do přestávky zvýšit Bucha, ale sám v pokutovém území ještě volil nepřesnou přihrávku. Z přímého kopu následně neuspěl ani Čermák.

Teplice byly blízko vyrovnání

Teplice začaly druhou půli aktivně a hned po návratu z kabin se ocitl po Kodadově centru úplně sám před bránou Rezek, v pádu však přestřelil. Blízko vyrovnání byl vzápětí po rohovém kopu také hlavičkující Vondrášek, ale těsně minul.

Hostující trenér Bílek sáhl po hodině hry k dvojnásobnému střídání a právě jeden z nových hráčů na trávníku Šulc mohl po pár sekundách zvýšit plzeňský náskok. Brankář Grigar však Severočechy podržel skvělým zákrokem.

Zleva Robert Jukl z Teplic a Jean-David Beauguel z Plzně.

Domácí pokračovali v bojovném výkonu a 20 minut před koncem měl po další přihrávce z pravé strany obrovskou příležitost Fortelný. Z malého vápna ale přestřelil a trenér Jarošík se na lavičce chytal za hlavu.

Při závěrečném tlaku neuspěl ani Černý, jenž byl v ofsajdu. Teplice v lize prohrály s Plzní potřetí za sebou a znovu proti ní neskórovaly. Západočeši zvítězili o gól podeváté v této sezoně nejvyšší soutěže.

11. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 5. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Paták, Hurych - Kocourek (video). ŽK: Fortelný, Knapík, Černý - Kalvach, Kaša, Hejda, Řezník. Diváci: 3362.
Teplice: Grigar - Hyčka, Chlumecký, Knapík, Vondrášek - Jukl, Krunert - Kodad (74. Černý), Fortelný (82. Mareček), Moulis - Rezek (78. Succar). Trenér: Jarošík.
Plzeň: Staněk - Řezník, Kaša, Hejda, Havel - Kalvach, Bucha - Sýkora (61. Kopic), Čermák (61. Šulc), Mosquera (85. Hybš) - Beauguel (78. Chorý). Trenér: Bílek.