Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Vichřice ani mlha Koubka nezastavily, a tak si během jediného dne připsal čtyři body

19. října 2013 23:23 - Plzeň

Mimořádná bilance byla na dosah. Trenér Slavie Miroslav Koubek s reprezentační devatenáctkou v průběhu sobotního odpoledne nejprve slavil v Ostravě vítězství nad Gibraltarem, večer pak na lavičce pražského klubu při třetím utkání dovedl tým k prvnímu bodovému zisku od svého nástupu. „Mohl jsem mít během jediného dne bodů šest, ale jsem hlavně rád, že jsme v lize neprohráli třikrát v řadě," vykládal Koubek po remíze 1:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jste s ohledem na průběhu duelu v Plzni, kdy jste mohli vstřelit několik gólů a dlouho domácí drželi v úzkých, zklamaný ze zisku jediného bodu?

Bodu z Plzně si vážíme. Poprvé jsem na lavičce Slavie zabodoval, nechtěl jsem prohrát třikrát v řadě. Před zápasem byl maximálně spokojený. Podle průběhu a počtu vytvořených stoprocentních šancí jsme mohli vytěžit více. Ale umřeli jsme na spalovaní šancí. Mladý Prošek se ještě musí učit. Velmi dobré příležitosti měl i Juhar.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Po přestávce už se obraz hry přece jen trošku změnil a Plzeň vás zejména v posledních třiceti minutách dostala pod tlak. Co bylo příčinou?

Hráli jsme běhavě, náš styl byl hodně náročný a docházely nám síly, proto jsme se dostali pod tlak. Myslím, že plzeňská vyrovnávací branka byla šťastná, po teči. Ale při penaltě se na nás usmálo štěstí. Konečně od mého nástupu do Slavie.

Pro zápas v Plzni jste udělal v sestavě řadu změn. Na postu stopera nastoupil Škoda, v útoku Juhar, v záloze Nitranský. Jednalo se o zásahy vynucené absencí Kisela a Gecova nebo lze předpokládat trvalé zařazení nových hráčů do sestavy?

Zda šlo o změny trvalé, ukáže až čas. Ale je předpoklad, že bychom mohli touto cestou jít. Udělali jsme razantní změny při výběru do pozic hráčů v ofenzivě. Vsadili jsme na rychlostní typy. Jestliže něco nefungovalo v minulých zápasech, bylo třeba sáhnout ke změně. Hlavní však je, že se zlepšila naše hra. Progres je patrný.

Překvapilo vás množství chyb, jichž se Plzeň dopouštěla a Slavii usnadnila cestu k bodovému zisku?

Nevím, jestli nás domácí trošku nepodcenili. Otevřenost Plzně je v lize určitě větší než v Champions league a je všeobecně známá. Věřili jsme, že se dostaneme k šancím. Úkol byl dávat kolmé přihrávky do tahu, což jsme plnili.

Byl jednou z velkých motivací uniknout z posledního místa tabulky, na které jste klesli ještě před startem zápasu s ohledem na ostatní výsledky jedenáctého kola?

Na tabulku se od příchodu do Slavie nekoukám. Vím, že hrajeme o sestup, ale jsme schopní progresu. Musíme vyhrát v pátek nad Bohemians 1905, tam se ukáže, zda jsme se dostali dál.

Remízu v Plzni nakonec zachránil brankář Rakovan, který se paradoxně podepsal pod ztrátu Slavie při vašem prvním utkání v Jablonci?

Chytal moc dobře, bez chyb. Když si uvědomíme, že mezi tyčemi stál kluk, který byl před startem sezóny trojkou... A na lavičce jsme coby náhradníka měli vlastně pětku. Máme ve Slavii moc dobré brankáře (usmívá se).

V průběhu sobotního odpoledne jste reprezentační devatenáctku dovedl k vítězství nad Gibraltarem, večer jste si připsal ještě další bod při duelu v Plzni. Už jste zažil den, kdy jste v průběhu jediného dne shrábl čtyři body?

Už jsem si myslel, že budu mít šest (směje se). Ale čtyři body je na jeden den slušný nadstandard.

Můžete prozradit, jak se řešil váš přesun z Ostravy po utkání reprezentační devatenáctky? Byla reálná varianta, že zápas a hru Slavie budete dirigovat jen přes telefon od televize?

Dnes není problém zajistit leteckou přepravu, moji přítomnost mohla zhatit jen vichřice nebo mlha. Kdyby se můj letecký přesun technicky nepodařilo zajistit, tak byla varianta, že budu u televize. Ale management vše dával dohromady. Přál jsem si, aby se kolem mojí cesty z Ostravy nedělal humbuk. Nemám rád cirkus kolem osoby.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Sparta 30 78:19 79  
2 Plzeň 30 64:21 66  
3 Ml. Boleslav 30 54:38 50  
4 Liberec 30 37:46 48  
5 Teplice 30 51:35 46  
6 Slovácko 30 43:40 40  
7 Dukla 30 35:37 38  
8 Jihlava 30 45:50 37  
9 Brno 30 32:42 37  
10 Ostrava 30 33:43 35  
11 Jablonec 30 43:53 34  
12 Příbram 30 34:49 34  
13 Slavia 30 24:51 30  
14 Bohemians 1905 30 26:40 30  
15 Olomouc 30 42:60 29  
16 Znojmo 30 32:49 27  
Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..