Slavia na Slovácku třikrát inkasovala a je předposlední, Znojmo a Jablonec vyhrály

dos, jisSport.cz

Třemi duely v neděli pokračovalo předposlední podzimní kolo fotbalové Gambrinus ligy. Slovácko doma uspělo proti Slavii, kterou porazilo 3:0. Pražané se tak propadli na předposlední místo tabulky. Na jejím chvostu už není Znojmo, které v brněnském azylu porazilo Olomouc 2:1 a odrazilo se z posledního místa tabulky, kam spadla Jihlava. Jablonec si díky jedinému gólu útočníka Michala Hubníka odvezl tři body z vršovického Ďolíčku.

Zklamaný kapitán Slavie Karol Kisel, v pozadí trenér sešívaných Miroslav Koubek.

Slovácko se po tříbodovém zisku posunulo do horní poloviny tabulky na osmé místo, naopak trápení pražské Slavie se protahuje. Sešívaní ve třetím ligovém duelu za sebou vyšli gólově naprázdno a na branku v nejvyšší soutěži čekají už 315 minut.

Utkání v Uherském Hradišti se přitom pro Slavii vyvíjelo dobře. V prvním poločase měla šance Juhara a dvakrát se dostal do slibné možnosti Koreš, jenže ani jedna střela si cestu do sítě nenašla. Slovácko hrálo organizovaně a těsně před přestávkou šlo do vedení. Neves ve vápně stáhl Košúta a následný pokutový kop proměnil přízemní střelou k levé tyči Kerbr. Domácí po změně stran svůj náskok pojistili, nejprve se prosadil hlavičkující Došek a v nastaveném čase upravil skóre na 3:0 Volešák.

Jablonec navázal na předchozí ligové vítězství proti Příbrami a v tabulce se posunul na sedmou příčku. Tříbodový zisk z Ďolíčku zajistila Baumitu trefa Michala Hubníka, který vstřelil svůj osmý gól v sezóně. Ve vzájemných zápasech uspěli Severočeši posedmé za sebou, naopak klokani prodloužili svou sérii bez výhry na sedm utkání.

Znojmo přepustilo poslední příčku Jihlavě. Svěřenci kouče Kalvody, který kvůli disciplinárnímu trestu sledoval zápas s Olomoucí jen z tribuny, přehráli Sigmu 2:1. Zároveň se Moravané nejspíš rozloučili vítězstvím se svým azylem v Brně, na jaře už by měli hrát na stadiónu ve Znojmě, který prochází rekonstrukcí.