Živě

Spartu spasil Krejčí, konečně mu vyšla drzá kulišárna

24. listopadu 2013 13:50 - Praha

Nakonec se radovali z vysoké výhry 4:1. Jenže kdo ví, jak by to s fotbalisty Sparty dopadlo, kdyby drzoun Ladislav Krejčí před přestávkou nevyrovnal vedení Mladé Boleslavi. Reprezentační záložník svou fintou zaskočil brankáře Millera a nastartoval Spartu k obratu, který zachránil oslavy 120. výročí založení klubu. Letenští v půlce Gambrinus ligy vedou o pět bodů před Plzní.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nabíhá ze svojí levé strany, a když už se blíží ke koncové čáře, místo očekávaného centru zakončuje střelou k bližší tyči. V poslední době to sparťanský záložník zkouší v téměř každém utkání.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

„Nejen v zápasech, ale také na tréninku. Láďa to zkouší častokrát, naši gólmani s tím mají větší zkušenost... Jsem rád, že tuhle kulišárnu předvedl a byl úspěšný," pochvaluje si trenér Vítězslav Lavička.

Vlastní gólmani už ho dobře znají

Krejčího střelu ještě mírně tečoval stoper Johana. Úspěšný střelec však ujišťuje, že nešlo o štěstí, ale o záměr, který už jednou musel vyjít. „Čas od času to zkouším, třeba minule s Teplicemi jsem trefil jen boční síť," poukázal Krejčí.

Využívá toho, že když gólmana ohrožuje z úhlu, musí brankář očekávat spíš přihrávku pod sebe na nabíhající spoluhráče. „Tím pádem brankář udělá podvědomě úkrok stranou. U nás na tréninku mi to moc nevychází. Kluci mě už znají, takže mi to chytají," smál se Krejčí, že konečně našel oběť, která mu kulišárnu zbaštila.

Hlavně nemít nos nahoru

Sparťanům bylo jasné, že nesmějí pokazit sváteční večer. Očekávaná výhra se však nerodila vůbec lehce.

„Boleslav na nás byla dobře připravená, před její branku jsme se dostávali ztěžka. Postupem času jsme začali vývoj otáčet a nakonec otočili i výsledek."

I po polovině soutěže tedy dál platí, že Sparta ještě neprohrála a ve všech domácích zápasech zvítězila. Na druhou Plzeň má k dobru pět bodů.

„Ne že by to nebylo krásné, ale pořád jsme jen v polovině. Jsem raději opatrný. Měli jsme podobný náskok i v minulých sezónách - a víte, jak to dopadlo. Hlavně teď nesmíme mít nos nahoru. Musíme se dál soustředit na každý další zápas. A snad to bude nakonec stačit," přeje si Krejčí vytoužený titul.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..