Živě

Třetí Boleslavi jsme hodili rukavičku, říká teplický obránce Vondrášek

8. dubna 2014 23:22 - Teplice

Nečekaně rychle se po více než osmiměsíční nucené pauze znovu zabydlel v sestavě teplických fotbalistů pravý obránce Tomáš Vondrášek. Zotavoval se po operaci od loňského června až do začátku března. Jarní sezóna má pro něj o to větší náboj, že bojuje se svými spoluhráči o účast v pohárové Evropě. „Mladé Boleslavi jsme obrazně řečeno hodili rukavičku tím, že jsme stáhli ztrátu na její třetí místo na jediný bod,“ říká Vondrášek o čtvrté příčce Teplic po třiadvaceti kolech soutěže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Při absenci několika hráčů v defenzivě nastupuje už pravidelně do všech zápasů. Zároveň si je vědom herních rezerv severočeského mužstva. „Naše sestava se pořád točí, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme zaskakovat jeden za druhého. Dosavadní utkání z naší strany něco postrádaly. Chybí nám především lehkost. Snažíme se potřebnou kvalitu vynahrazovat alespoň týmovým nasazením. Hodně cenné bylo vítězství nad Příbramí, o němž jsme rozhodli až v posledních minutách. Nikdo nemohl čekat, že soupeře sfoukneme 4:0," přemítá obránce, jehož trochu mrzí i nepřesvědčivé výsledky z venkovních hřišť.

„Nebyly to zápasy v naší režii a moc bodů jsme tam neposbírali. Chtělo by to pořádně zabrat i na půdě soupeřů," poznamenává Vondrášek před pátečním duelem na stadiónu Bohemians Praha 1905. Tepličtí procházejí minisérií zápasů s relativně schůdnými protivníky, protože poté hostí doma Zbrojovku Brno.

O slovo se hlásí i Liberec

„Právě tenhle probíhající trojboj, kam řadím i odehrané střetnutí s Příbramí, mohl svádět k optimistickým prognózám. Ale bereme v úvahu, že soupeři hrají o záchranu a jde jim o každý bod," potvrzuje obránce ošidnost rozlosování.

Jak daleko mají Tepličtí k pohárovému umístění? „Nedáváme si extrémní cíle, ale hodláme dalším aspirantům na třetí místo jejich ambice znepříjemnit. Momentálně drží nejlepší pozici ve svých rukou Mladá Boleslav. O slovo se trvale hlásí i Slovan Liberec. Až po třicátém kole se všechno sečte a uvidíme, na co budou naše výsledky stačit," uzavírá Vondrášek.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..