Damková: Evidentní Hruškův faul, gól neměl platit. Příbram ale měla kopat penaltu

28. dubna 2014 22:31 - Příbram

Na několik závažných pochybení sudího Jiřího Jecha, který řídil pondělní dohrávku 26. kola mezi fotbalisty Příbrami a Znojma (1:1), poukázala předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková. Podle ní neměl být uznán vyrovnávací gól fotbalistů Příbrami, zároveň měl podle jejího názoru sudí v průběhu druhého poločasu odpískat dva pokutové kopy ve prospěch domácích.

 

Petr Horník, Právo

Ke kontroverznímu okamžiku došlo v páté minutě nastavení. Všichni příbramští hráči včetně brankáře Aleše Hrušky se natlačili do vápna, kam letěl centr z rohového kopu od Martina Zemana a míč skončil v síti. A to i proto, že Hruška fauloval svého brankářského kolegu Vlastimila Hrubého.

"Vyrovnávací gól Příbrami v nastaveném čase neměl být uznán pro evidentní faul domácího brankáře Hrušky na brankáře hostů Hrubého," řekla v prohlášení Damková.

Sudí Jiří Jech měl v tu chvíli prý ztíženou situaci velkým počtem hráčů ve vápně. "Dokážu tuto chybu pochopit pouze z toho pohledu, že v pokutovém území se objeví najednou všech 22 hráčů a je těžké soustředit se v jeden moment na všechny," doplnila Damková.

Neodpískané penalty jsou neomluvitelné chyby

Neomluvitelné jsou však podle ní chyby při neodpískaných pokutových kopech. "Měly být nařízeny dva pokutové kopy ve prospěch domácích. Jednalo se o situace ve druhém poločase. Nejprve šlo o vražení do domácího Danoského a poté o ruku ve zdi hostujícího hráče po rozehrání přímého kopu," uvedla Damková.

"Je to pro mě nepochopitelné, protože rozhodčí stál vždy blízko a inkriminované situace měl před sebou. Navíc si myslím, že to byly vcelku jasné přestupky, o kterých by ani soupeř nemohl diskutovat," dodala.

Možnost odpískání penalty pro Příbram připustil i trenér Znojma Leoš Kalvoda. "Vím, že tam bylo několik momentů na druhé straně, že tam sudí mohl písknout penaltu, ale pokud se v závěru budou dít takové věci jako při tom vyrovnávacím gólu, tak nevím, jak mám hráče motivovat," prohlásil Kalvoda na tiskové konferenci.

Inkasovaný gól v závěru Znojemské hodně rozčílil. A to nejen kvůli faulu na brankáře, ale také kvůli posunutí autového vhazování při akci, která gólu předcházela. "Nejvíce mě naštvalo vhazování, které předcházelo vyrovnání. Míč šel přímo na naší lavičku, ale vhazovalo se o 30 metrů dál až za lavičkou domácích. Pak z toho byl roh a gól," dodal Kalvoda.

ČTK, Sport.cz

O2 Sport Plzeň - Zlín dnes 16:00
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín
O2 Sport Jablonec - Sparta dnes 18:00
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..