Nejlepší Sparta za dvacet let, složil Hašek poklonu Lavičkovi, který mu sebral rekord

4. června 2014 22:16 - Praha

Sto dvacet let, 36 titulů. S tímto mottem oslavila fotbalová Sparta spolu s fanoušky mistrovský double. Ve středeční exhibici na Letné padlo čtrnáct gólů a skončila remízou 7:7. Oba týmy byly složeny ze sparťanů několika úspěšných generací, zahráli si i současní reprezentanti a jejich mladí nástupci. Fanoušci se mohli vyfotit s trofejemi pro vítěze domácí ligy a poháru, po zápase následovala také autogramiáda a koncert skupiny Tři sestry.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Exhibice skončila remízou, jak také jinak. Posledním gólem byl uctivě poctěn kapitán rudých Ivan Hašek, jedna ze sparťanských legend, ale také bývalý první muž českého fotbalu.

„Kdepak, nic cinklého nebylo. I když je pravda, že najednou kolem mě byla spousta místa," chechtal se někdejší kouč reprezentace, který se po dvou letech vrátí k trénování v Kataru.

Také on si báječnou sezónu Sparty vychutnal a ani mu nevadí, že přišel o rekord. V roce 2000 ji totiž jako trenér dovedl k titulu se ziskem 76 bodů. Jeho asistentem byl Vítězslav Lavička a tehdejší mužstvo je považováno za jedno z vůbec nejsilnějších.

Letos ale Letenští s Lavičkou jako hlavním koučem posunuli rekord na 79 bodů.

„Nevadí. Rekord jsme tenkrát vytvořili spolu s Víťou a on je ten nejpovolanější, aby ho posunul. Současná Sparta je nejsilnější za posledních dvacet let a moc bych si přál, aby trenér zůstal na delší období. Věřím, že by mužstvo dokázalo sehrát důstojnou roli i v Lize mistrů," líčil Hašek.

Basilej zkrátila Vaclíkovi dovolenou

Brankář Vaclík už pomalu balí do Basileje. V posledním utkání na letenském trávníku dostal čtyři góly za poločas - a ještě mu za to fanoušci zatleskali...

„Ve Viktorce jsem čtyři góly párkrát dostal, ve Spartě nikdy. Myslel jsem, že posledním byl pro mne zápas s Jihlavou, ale nabídku k exhibici jsem nemohl odmítnout. Dovolená bude hodně krátká. Basilej má nového trenéra a přišla mi textovka, že přípravu začínáme o pět dnů dřív než původně - 18. června jako Sparta," konstatoval Tomáš Vaclík po svém opravdu posledním vystoupení ve sparťanském dresu.

Exhibice sparťanských týmů:
Rudí – Bílí 7:7 (2:4)
Branky: 26. Sedláček z pen., 30. Stracený, 37. a 48. Pulkrab, 40. Flachbart, 42. a 57. Ivan Hašek - 10. a 17. Lokvenc, 11. a 26. Trval, 35. Krejčí, 36. Novotný, 55. Kincl.
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..