Rubriky:

FORTUNA:LIGA

V prvním kole ligy se představí Sparta v Plzni

24. června 2005 14:55 - PRAHA

Souboj úřadujícího mistra pražské Sparty s nováčkem z Plzně nabídne úvodní kolo první fotbalové ligy, které je na pořadu o víkendu 6. a 7. srpna. Páteční los v hotelu Praha dále rozhodl o tom, že v prvním kole na sebe narazí Slavia s dalším novicem Jihlavou, třetí postupující celek Most narazí v severočeském derby na Teplice. V moravském derby se pak v prestižním duelu poměří Olomouc s Ostravou.

Ve zbývajících duelech se utká Jablonec se Slováckem, Zlín s Blšany, Příbram s Brnem a Boleslav s Libercem. Nejslavnější zápas, derby pražských "S", přijde na řadu v 10. ligovém kole, kdy bude Slavia hostit Spartu.

Ligoví nováčci ve svých zahajovacích zápasech hned narazí na protivníky zvučných jmen. Především v Plzni se po návratu mezi elitu nemohou zápasu s mistrovskou Spartou dočkat.

"Jsme moc rádi, že doma hned na úvod můžeme přivítat nejatraktivnějšího soupeře v lize. Snad přijde po roce na první ligu do Štruncových sadů hodně diváků," přál si ředitel Viktorie Radomír Havel. "Je to samozřejmě velmi těžký start, ale pro klub na druhou stranu zase marketingově velmi zajímavý," uvedl Havel.

Vítěz loňského ročníku druhé ligy z Mostu zase v historické ligové premiéře v domácím prostředí přivítá sousední Teplice a severní Čechy se mohou těšit na svůj velký šlágr. "Chtěli jsme hrát doma, to se povedlo. Navíc máme Teplice a po dlouhých letech to bude derby se vším všudy," prohlásil prezident klubu Emil Boukal, který hned po losu novinu oznámil i trenérovi Přemyslu Bičovskému, dlouholeté teplické opoře. "Je velmi spokojený, i pro něj to bude svátek," prohlásil Boukal.

Také Jihlava se má na co těšit. Při premiéře mezi elitou zavítá na půdu pražské Slavie, kterou předloni dokonce senzačně vyřadila z domácího poháru. "Nemohli jsme si při losu vybírat, ale zápas na Slavii pro nás bude svátkem, kde nebudeme mít co ztratit," uvedl ředitel FC Vysočina Jihlava Zdeněk Tulis.

Program 1. kola:
Jablonec - Slovácko, Olomouc - Ostrava, Slavia - Jihlava, Plzeň - Sparta, Zlín - Blšany, Příbram - Brno, Boleslav - Liberec, Most - Teplice.

ČTK

  0:0 Liberec - Karviná 0:0   53. min
20200920T15:30:00+0200
Liberec vs. Karviná
Liberec vs. Karviná
Liberec
Karviná
  2:1 Brno - Olomouc 2:1   54. min
20200920T15:30:00+0200
Brno vs. Olomouc
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
  Sparta - Zlín   dnes 18:00
20200920T18:00:00+0200
Sparta vs. Zlín
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..