Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nejprve jim zatrnulo, že se na Julisce zase hrát nebude, pak oba kapitáni dělbu bodů brali

28. října 2014 23:19 - Praha

Zatrnulo jim. Měli obavy, aby se repríza duelu jedenáctého kola fotbalové Synot ligy vůbec hrála. „Napadlo nás to, když jsme přijížděli před zápasem k Julisce, protože stožáry nesvítily,“ přiznával kapitán Dukly Patrik Gedeon, že se nejistota do kabiny přece jen vkrádala. „Však jsme se také s domácími hecovali, že se tady možná sejdeme potřetí,“ přidával příbramský obránce Tomáš Zápotočný, že i jeho napadlo, že by se ani napodruhé na Julisce hrát nemuselo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jenže stožáry se nakonec rozzářily, světla vydržela po celých devadesát minut a utkání se na druhý pokus dohrálo. K příbramské spokojenosti, neboť na rozdíl od prvního duelu před jedenácti dny Tobiášovi svěřenci tentokrát na Julisce neinkasovali a odvezli si z Prahy bod.

Poločas jim k poučení stačil

„A pro nás hodně důležitý a hlavně spravedlivý. Dokázali jsme se totiž z prvního nedohraného střetnutí poučit," liboval si kapitán Tomáš Zápotočný, když duel skončil a jeho tým ani v pátém zápase pod novým trenérem Tobiášem nepoznal porážku.

„Poločas před jedenácti dny tady na Julisce nám k poučení opravdu pomohl. Minule jsme z taktiky úplně propadli a za poločas inkasovali dva góly, tentokrát jsme zvládli celé utkání po taktické stránce opravdu na vysoké úrovní," chválil kouč Pavel Tobiáš své svěřence, kteří jeho pokyny a příkazy naplnili beze zbytku.

„Bylo důležité přežít první poločas, protože jsem věděl, že druhá půle bude jiná. A také že byla... Dostali jsme se k našim zbraním, Duklu jsme zlobili, vynutili si standardní situace a dostali se do šancí, z nichž jsme mohli vstřelit vítězný gól. Nepovedlo se, ale proti současnému mužstvu Pražanů i bod bereme. Zvláště, když jde o bod plusový," glosoval dohrávanou partii příbramský kouč.

„Měli jsme být důraznější v koncovce a při standardních situacích," vyčítal sám sobě Tomáš Zápotočný, který měl - podobně jako jeho spoluhráči - příležitost k rozhodující trefě, ale mířil jen do brankáře Rady.

„Ale jsme spokojení a hlavně dál pokorní, protože po sérii pěti zápasů bez porážky teď vládne v naší kabině báječná atmosféra," přidával promptně.

Dík domácích patřil Radovi

S dělbou bodů nakonec byla spokojená i domácí Dukla. „Za zápas jsme se dostali k jediné nebezpečné střele, takže na víc než na remízu jsme ani myslet nemohli. Zvláště, když Příbram byla hodně nebezpečná a nás musel hned několikrát podržet brankář Rada," přiznával Gedeon.

„Teď můžeme jen litovat, že před jedenácti dny byl náš vzájemný duel předčasně ukončen. Vedli jsme, a kdybychom tehdy získali tři body, měli bychom jich osmnáct a v tabulce bychom byli čtvrtí. Jenže to jsou kdyby," doplnil.

„Kdyby, které bylo podmíněno tím, že vstřelíme stejně rychlý gól jako v nedohraném střetnutí. Příbram by pak musela otevřít hru a nám by se útočilo snáze a lépe. Jenže takhle mohla změnit taktiku, zúžit hřiště, bránit a nakonec dosáhnout svého. Remízy, s níž byla spokojená a která byla popravdě řečeno zasloužená," doplňoval trenér Dukly Luboš Kozel.

zp, Sport.cz

Fotbalisté Příbrami v Synot lize pětkrát za sebou neprohráli. Získají body i v příštím ligovém kole na půdě pražské Slavie?


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..