Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slávistu Latku první den na testech v Middlesbrough nadchl

23. ledna 2006 18:43 - MALAGA

První den strávený s fotbalisty Middlesbrough obránce Martina Latku nadchl. Stoper pražské Slavie je ve španělské Málaze od neděle s anglickým týmem na testech. Do čtvrtka bude s Middlesbrough trénovat a také s napětím čekat na to, jestli se Slavia s anglickým klubem dohodne na odstupném.

Kdyby bylo jen na Latkovi, s přestupem by ani na minutu neváhal. Jedním dechem ale dodává, že ze Slavie rozhodně utíkat za každou cenu nehodlá. Jednadvacetiletý obránce si možnost zapojit se do přípravy s týmem Premier League nemůže vynachválit.

"Jsem tady zatím jen den, ale jsem ze všeho úplně unešený. Udělalo to na mě obrovský dojem. O to víc bych si přál, aby mi ten přestup vyšel," řekl v pondělí Latka. "Ale spíš počítám s tím, že ve čtvrtek ze Španělska odletím a normálně se zase připojím ke Slavii," dodal obránce.

Pět dní v teple

Fotbalisté Middlesbrough si do jihošpanělského letoviska, kde vládne na rozdíl od Anglie příjemné klima, odskočili na pětidenní přípravu. A trenér Steve McClaren si do ní vyžádal i Latku, kterého si anglický klub vyhlédl během podzimní části sezony. Middlesbrough totiž letos ničí špatná obrana: tým je v anglické lize až sedmnáctý, inkasoval už 40 branek, z toho deset v posledních dvou utkáních.

Stejnou bilanci už má jenom poslední Sunderland. Na marodce jsou navíc stabilní beci Queudrue a Boateng, poslední zápas navíc nedohráli Riggott s Batesem. Klub vyhodil i dopingového hříšníka Xaviera. Právě proto by se urostlý český mladík teď Middlesbrough hodil. "Vím, že o mě zájem mají, ale to je tak všechno. Všechno bude záležet na jejich jednání se Slavií. Já nic neovlivním," podotkl Latka.

Poslední dny pro něj byly hektické. Ještě v sobotu hrál přípravný zápas za Slavii proti Wolfsburgu, v neděli odpoledne už pospíchal do Málagy. Cesta pro něj měla dobrodružnou příchuť: při mezipřistání v Paříži se mu zatoulala taška.

Přiletěl jako turista

"Takže jsem přiletěl do Málagy za týmem jako turista. V ruce jsem měl jen mobil a doklady," líčila opora české reprezentační jednadvacítky s úsměvem. "Ale dnes ráno mi věci dorazily, takže se aspoň můžu zabavit čtením časopisů, které jsem si nabalil," dodal Latka, který může oprášit i základy anglické konverzace. "Celkem klukům rozumím dobře. A oni jsou ke mně vstřícní, mají se mnou trpělivost," pochvaloval si Latka.

Na přípravném kempu anglického týmu jej zatím zaskočilo jediné: bohatě prostřené stoly před každým tréninkem. "To jsem se nestačil divit. K snídani si dávají párky s vajíčky, přes den zase steaky a fazole. Na to jsem z domova vůbec nebyl zvyklý," vyprávěl Latka.

Dnes dopoledne si s mužstvem poprvé zatrénoval. Při hře na zkráceném hřišti nastoupil proti slavnému Nizozemci Hasselbainkovi. "Myslím, že jsem to zvládal docela v pohodě, cítil jsem se dobře," pochvaloval si Latka. "Ale ono se zase na druhou stranu nehrálo úplně naplno," upozornil s úsměvem odchovanec českobudějovického fotbalu.

ČTK

ČT sport 0:5 Teplice - Jablonec 0:5 dohráno
20210115T18:00:00+0100
Teplice vs. Jablonec
Teplice vs. Jablonec
Teplice
Jablonec
  Opava - Zlín zítra 14:00
20210116T14:00:00+0100
Opava vs. Zlín
Opava vs. Zlín
Opava
Zlín
  Ml. Boleslav - Brno zítra 14:00
20210116T14:00:00+0100
Ml. Boleslav vs. Brno
Ml. Boleslav vs. Brno
Ml. Boleslav
Brno
  Slovácko - Karviná zítra 16:00
20210116T16:00:00+0100
Slovácko vs. Karviná
Slovácko vs. Karviná
Slovácko
Karviná
  Liberec - Bohemians 1905 zítra 16:00
20210116T16:00:00+0100
Liberec vs. Bohemians 1905
Liberec vs. Bohemians 1905
Liberec
Bohemians 1905

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..