Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Šikulu z města aut čeká reprezentační premiéra. Bude si dávat pozor na hraní

17. března 2016 11:17 - Praha

Byť do startu evropského šampionátu ve Francii zbývá jen 85 dnů, ve výběru české fotbalové reprezentace se před testy se Skotskem a ve Švédsku objevilo jedno nečekané jméno. Trenér Pavel Vrba povolal na poslední zkoušku před příští nominací, která už bude zahrnovat jména pro evropský šampionát, záložníka Jakuba Radu z Mladé Boleslavi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Osmadvacetiletý rodák z Prahy dosud nemá na kontě jediný start, dokonce neprošel ani mládežnickými reprezentacemi. „Sledujeme ho delší dobu. Post, na kterém nastupuje, je v reprezentaci hodně otevřený. Uvidíme, jak s příležitostí naloží," vysvětloval Vrba, proč sáhl pro šikulovi z města aut.

„Za celý život jsem byl jen ve výběru Prahy do patnácti let. Byl jsem nadšený už z toho, když jsem se v minulosti objevil mezi reprezentačními náhradníky. To, že jsem se dostal mezi vyvolené, je neuvěřitelné," vykládal nadšeně Rada.

Z Boleslavi je do reprezentace blíž

V širší nominaci se objevoval už v době, kdy hrál za Bohemians 1905. Loňský přesun do středočeského klubu mu evidentně pomohl. „Mladá Boleslav má snahu hrát ofenzívně, i proto jsme Radu nominovali," přitakal Vrba. „Je pochopitelně snadnější prosadit se do reprezentace z týmu bojujícího o evropské poháry," usmál se Rada v připomínce faktu, že s klokany bojoval jen o holé přežití mezi elitou.

Teď může dokonce snít o nominaci na mistrovství Evropy. „Jsem přesvědčený, že může týmu něco přinést. Záleží jen na jeho přístupu," pokrčil rameny Vrba. „Budu šťastný za každou minutu," říkal Rada, který se zaskvěl v předposledním ligovém kole vítěznou dělovkou při duelu se Slavií.

Během 77 ligových zápasů nashromáždil deset branek. „Má výbornou kopací techniku a navíc jde o levonohého hráče, což je ve středu pole výhoda. Jen mu budu připomínat, že někdy je lepší rychlejší rozehrání než vedení míče a zbytečně mnoho doteků," usmíval se Vrba v narážce na fakt, že Rada si s balónem rád hraje. „Někdy míč přidržím na úkor zrychlení a zjednodušení hry. I trenér Jarolím mi to občas v klubu vyčítá. Budu si dávat pozor," ujišťoval Rada, že při bitvě o nominaci na šampionát si laskání s míčem odpustí.

ram, Sport.cz, Právo

O2 Sport 2:0 Liberec - Ml. Boleslav 2:0   dohráno
20200712T17:00:00+0200
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..