Řepkův gól načal výhru Sparty v přípravě s Nitrou

Vítězný návrat na Letnou prožil bývalý reprezentační stoper Tomáš Řepka. Svůj první start v domácím utkání po návratu do Sparty ze zahraničí oslavil brankou, výhru 3:0 nad fotbalisty Nitry v sobotním přípravném zápase pojistili Karol Kisel a Tomáš Kóňa, který právě ze slovenského klubu nedávno do Prahy přišel. Radoval se i Tomáš Sivok, který poprvé od zářijového zranění kolena odehrál 18 minut.

Sparta nastoupila v už tradičním rozestavení 4-3-3 ještě bez útočníka Lustrinelliho, Pospěch se zatáhl znovu na svůj obvyklý pravý kraj obrany. Už před poločasem byl český mistr aktivnější, vypracoval si i několik slibných možností, ale na branky si tři tisícovky diváků musely počkat až do druhého poločasu.

Snaživého soupeře načal kapitán Řepka, který hlavou usměrnil do sítě Šimákův rohový kop. Po vedoucím gólu se domácí uklidnili a po Kiselově penaltě i nádherné střele Kóni z dvaadvaceti metrů svoji výhru pojistili. Mohlo tak dojít i na očekávaný návrat Sivoka, který měl dokonce blízko brance. Dobrý pocit z vydařené přípravy už sparťanům nezkazilo ani houstnoucí sněžení.

Trenér Stanislav Griga byl po utkání spokojený jen s druhým poločasem. "Po pauze to bylo podstatně lepší, ale musíme tak hrát celý zápas. Nejde, abychom v lize měli takové rozdílné poločasy," prohlásil letenský kouč, podle něhož dnes někteří hráči podali slabší výkon než na soustředění ve Španělsku.

Důvody jsou prý nasnadě. "Přišli se podívat lidi, bylo tady hodně kamer a na hráče už přeci jen začíná doléhat ten tlak, který na jaře bude ještě větší. S tím se však musejí smířit," řekl Griga.

Sparta Praha - FC Nitra 3:0 (0:0)
Branky: 50. Řepka, 65. Kisel z pen., 70. Kóňa. Rozhodčí: Šedivý. Diváci: 3068.
Sestava Sparta: Blažek - Pospěch, Hanek, Řepka, Zabavník - Kisel (72. Sivok), Kóňa, Šimák (46. Hašek) - Slepička, Došek (56. Kolář), Matušovič (64. Poláček).

Slavia remizovala s Ružomberokem

Remízu 1:1 uhráli fotbalisté Slavie Praha v dnešním přípravném utkání s Ružomberokem na Strahově. Třetí tým slovenské ligy vedl díky gólu českého útočníka Jana Nezmara, domácí vzápětí vyrovnali zásluhou Pavla Fořta.

Již v sedmé minutě měla Slavia velkou šanci, ale Krajčík trefil jen břevno a odražený míč Fořt nedokázal hlavou usměrnit do sítě. V dalších příležitostech neuspěli Vlček, Piták ani Fořt. Až v závěru poločasu zahrozili i hosté. Po Jendriškově centru zakončoval z deseti metrů Nezmar, ale Vorel jeho pokus chytil.

Bývalý kanonýr Liberce a Slovácka Nezmar se prosadil krátce po změně stran. Ve 48. minutě hlavičkou k pravé tyči překonal bezmocného Vorla. O pět minut později bylo vyrovnáno, když Jarolím prudkým centrem přenesl hru z hranice vápna na druhou stranu na Pitáka a jeho centr nasměroval hlavou do sítě Fořt.

"Taktiku jsme přizpůsobili nadcházejícímu zápasu s Palermem, a to jak v obranné, tak v útočné fázi hry," řekl trenér Slavie Karel Jarolím. "V prvním poločase jsme měli řadu vyložených šancí, které jsme měli určitě proměnit. Místo toho, abychom o několik branek vedli, tak jsme museli dotahovat vedení soupeře," dodal Jarolím.

Slavia Praha - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Branky: 53. Fořt - 48. Nezmar. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 417.
Sestava Slavie: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Suchý (69. Holeňák), Hubáček (69. Kratochvíl) - Piták (69. Janda), L. Jarolím (70. Švec), Hrdlička (69. Kalivoda), Vlček - Hercegfalvi (69. Gaúho), Fořt (69. Zábojník).

Blšanům nestačily proti Žižkovu ani čtyři branky

Ani čtyři branky nestačily fotbalistům Blšan na výhru v dalším přípravném zápase s Viktorií Žižkov, s kterou dnes remizovali 4:4. Duel se hrál na přírodní zmrzlé, ale dobře upravené trávě v Blšanech.

Domácí po poločase vedli 2:1, když oba jejich góly dal Bílek. Druholigový Žižkov ale během třinácti minut po změně stran, převážně po chybách domácí obrany, třemi brankami skóre otočil. Čtvrt hodiny před koncem se trefil navrátilec Pešír a v poslední minutě vyrovnal Polodna.

Kouč Blšan Michal Bílek si pochvaloval ofenzivu, ale byl nespokojen s obranou. V ní mu stále chyběli marodi Müller, Šourek, Hotek a Michal.

Další zápas sehrají Blšany ve středu 8. února od 11:00 se Slovanem Vansdorf.

Chmel Blšany - Viktoria Žižkov 4:4 (2:1)
Branky: 26. a 45. Bílek, 75. Pešír, 90. Polodna - 31. a 52. Novotný, 56. a 65. Bukač.
Sestava Blšan: Buček (57. Obermajer) - Loos (46. Broschinský), Vorel, Süsser, Krejčí - Devátý (46. Klasna), Bílek, Trapp - Polodna, Pešír, Zeher (81. Kacafírek).

Zlína prohrál s Banskou Bystricí

Fotbalisté Zlína prohráli v přípravném utkání na závěr herního soustředění ve Zlatých Moravcích s Banskou Bystricí 1:2. Jedinou branku Zlína vstřelil ve 33. minutě Lukaštík.

V prvním poločase měl Zlín hru pod kontrolou a vypracoval si i několik dalších šancí. Po změně stran převzala taktovku Banská Bystrica, která dvěma brankami otočila výsledek.

"S takovým průběhem zápasu jsem počítal, neboť v prvním poločase nastoupila silnější sestava. Po náročném soustředění se na hráčích už projevila únava, proto jsem rozložil síly na celý tým," řekl dnes ČTK trenér Zlína Lubomír Blaha.

Celý zápas bez střídání odehráli ve zlínském týmu pouze brankář Baránek, obránce Janíček, středopolař Lukaštík a útočník Škripec.

Banská Bystrica - Tescoma Zlín 2:1 (0:1)
Branka Zlína: 33. Lukaštík.
Sestava Zlína:
I. poločas: Baránek - Vidlička, Švach, Janíček, Červenka - Kraus, Vrtělka, Činčala, Lukaštík - Bača, Škripec.
II. poločas: Baránek - Ditrich, Kroča, Janíček, Dujka - Zapletal, Dobeš, Opiela, Lukaštík - Žemlík, Škripec.

Brna na těžkém terénu porazilo Hradec Králové

Brněnští fotbalisté vyhráli dnešní přípravný zápas na těžkém terénu v Hradci Králové 2:1. Domácí druholigový tým vedl od šesté minuty, ale před přestávkou vyrovnal Černý a vítězství Brnu vybojoval dvacet minut před koncem Pavel Mezlík.

"Byl to kvalitní zápas s dobrým soupeřem na hodně těžkém terénu. Na naší hře ale máme pořád co zlepšovat," řekl brněnský kouč Josef Mazura. Hradečtí si stejně jako hosté vytvořili spoustu šancí, ale vyrovnat už nedokázali. "Herně to nebyl špatný zápas, ale zbytečně jsme prohráli po našem výpadku v 70. minutě," uvedl domácí trenér Karel Krejčík.

Hradec Králové - 1. FC Brno 1:2 (1:1)
Branky: 6. Rolko - 42. Černý, 73. P. Mezlík. Rozhodčí: Šob. Diváci: 50.
Sestava Brna: Lejsal - Kuncl (46. Ineman), Trousil, Horejš, Siegl - Partyš, Chlup (66. Baláž), Večeřa (46. Pavlík), Černý - Zelenka (77. Švancara, 88. Schuster), P. Mezlík.

Jablonec zdolal na Kypru Sartid Smederevo

Fotbalisté Jablonce zvítězili v přípravném zápase na Kypru nad srbským týmem Sartid Smederevo 2:1. Všechny góly padly již v prvním poločase, za severočeský celek skórovali Klapka a Lafata.

"Bylo to bojovné střetnutí s technickým soupeřem. My jsme hráli dobře a měli více šancí. Vyhráli jsme zaslouženě, jsem spokojený. Posily Glos a Musil do mužstva dobře zapadly," řekl ČTK jablonecký kouč Petr Rada.

FK Jablonec - Sartid Smederevo 2:1 (2:1)
Branky Jablonce: 5. Klapka, 30. Lafata.
Sestava Jablonce: Špit (46. Zelenka) - Laciga (46. Pončák), Hušek (46. Svojtka), Hrotek, Glos (75. Vrabec) - Baranek (46. Musil), Kordula, Klapka (46. Kiša), Weber (55. Jindříšek) - Lafata (46. Smíšek), Svátek (65. Nulíček).

Teplice zdolaly Soul

V dalším přípravném zápase na soustředění na Kypru již fotbalisté Teplic uspěli a zdolali FC Soul 1:0. O výhru se dnes postaral gólem ve 28. minutě Koukal.

Na Kypru sehrají svěřenci trenéra Vlastislava Marečka ještě jeden zápas, v pondělí 6. února nastoupí proti Artmedii Bratislava. V prvním zápase Teplice podlehly Steaue Bukurešť 1:3.

FK Teplice - FC Soul 1:0 (1:0)
Branka: 28. Koukal.
Sestava Teplic: Kolář - Kaufman, Rada (46. Klein), Hunal, Tesařík (46. Džeko) - Rosa, Štohanzl (67. Doležal), Benát, Szabo, Koukal (67. Verbíř) - Fenin, (55. Rilke).

Plzeň remizovala s Ústím nad Labem

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v přípravném utkání s druholigovým týmem Ústí nad Labem 2:2. Obě branky Západočechů vstřelil Aleš Bednář. Zápas se hrál na umělém povrchu v Plzni.

Další zápas sehrají Plzeňští ve středu 8. února se Sokolovem, generálku na ligu absolvují v sobotu 11. srpna od 11:00 v Blšanech.

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky Plzně: 5. a 47. Bednář.
Sestava Plzně: Bičík - M. Knakal, Rada (46. Pilař), Zakopal, Smola - Limberský, Vlček, Barteska, P. Šíma (60. Šiml) - Vágner, Bednář (60. Kousal).

Jihlava porazila rakouský Retz

Fotbalisté Vysočiny Jihlava porazili v přípravném utkání účastníka čtvrté rakouské ligy Retz vysoko 6:1. Dnešní utkání se hrálo na umělém trávníku a jeho kvalitu ovlivnilo husté sněžení, které hráčům komplikovalo pohyb i kontrolu míče.

Dvě jihlavské branky vstřelil Kaplan a po jedné přidali Lovětínský, Perniš, Vácha a Pacholík. "Zápas poznamenalo hodně chyb, které zavinil kluzký terén. Snaživý soupeř udržel krok v prvním poločase, po změně stran mu ale došly síly a zápas byl už jednostrannou záležitostí," řekl ČTK trenér Karel Večeřa.

Vysočina Jihlava - Retz 6:1 (2:0)
Branky: 61. a 76. Kaplan, 27. Lovětínský, 42. Perniš, 53. Vácha, 81. Pacholík - 85. Wolfsberger.
Sestava Jihlavy: Tulis - Bartoš (46. Heide), Vojtíšek, Kadlec (46. Šourek), Liška - Pacholík, Vladyka (46. Veselý), Zúbek, Lovětínský (46. Vácha), Malínek - Perniš (46. Kaplan).